Kovošrot

"Zdroje tu jsou"
Odpovědět
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

16. 3. 2017, 1:36

Jediný navod je uvědomit si, že jsme členy EU a dle toho se chovat.Tedy jako třeba nehrabat dodrbané vrtáky ze dna kontejneru v kovošrotu, nebo pak ty trosky kupovat na aukru.
MAS FU2A, TOS SM16A
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

17. 3. 2017, 4:05

Carl_FM píše:Koukám se na aukro, jaká je tam poslední dobou bitka o vrtáky s morse kuželem. Uvedu příklad: Nedávno tam byla sada (aukce 6725224459) poměrně dost hnusných 26ks velikost odhadem 14-24mm, z toho velká část dodrbaný kužel nebo i vytloukací kolík (unášeč), prodaly se za neuvěřitelných 2600Kč, což je s poštou nějakých 106Kč/vrták. Věřím, že to prodejce nejspíš našel v kontejneru na šrotišti, super zisk, gratuluji. Kupujicího lituji, osobně nehodlám do rezavých zničených vrtáku investovat takové peníze - na uklidnění jsem si nedávno koupil od německého bazarníka 13ks vrtáků cca 18-24mm, vyšlo mě to i s poštou na 130Kč/ks. Stav nesrovnatelný. Tímto asi pro mě nákupy použitých vrtáků na aukru končí. Pro rejpaly, na tu aukro aukci jsem ani nepřihazoval, takže nejsem zhrzený aukčník.
Zde foto z aukra (26ks 106Kč/ks):
6725224459_1.jpeg
Německý bazarník (130Kč/ks):
nemec.png
červěně značím text v citaci jako že kupujícího lituješ nechápu ale proč, kupujícího lituj tehdy kyž si koupí chleba a UVNITŘ bude zapečeno kus hadru, ale vrtáky co vidí že mají dojebaný kužel si může ale taky NEMUSÍ dotyčný kupovat a nakonec pokud je dojebaný jenom kužel tak ten jde opravit
třeba takto: Obrázek
ObrázekObrázek
já třeba když kupuju použité vrtáky tak počítám s tím že je poškozený (pokud teda není přímo vidět že je to zánovní kus na aukru například od Kateřiny Bérové) a klidně se může stát že vrták ač na fotce dobrý je i vážně poškozený třeba ohnutý a budu ho muset vyhodit (ikdyž i to ohnutí lze opravit prostě se kladivem vyrovná podle uchylkoměru) za ty vrtáky cos dal obrázek tak bych dal maximum 500, dál bych nepřihazoval nebo nekupoval za bláznivé ceny když to bude ale rozumná částka a nemá to sloužit například na souřadnicovou vvyvrtávačku ale na běžné kovozemědělské děrování tak proč ne, vrtáky na obrázku sem opravoval taky mi to kámoš dones myslel bůhví jaký skutek neučinil ale zase mě to bylo líto vyhodit a nakonec výsledek je takový že vrtáky jsou s klidem v duši v pořádku
Naposledy upravil(a) Baťa1 dne 17. 3. 2017, 6:00, celkem upraveno 1 x.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

17. 3. 2017, 5:45

Však já taky opravuji vrtáky pokud to má smysl, ale takové se mi do ruky dostaly třeba jakou součást většího kompletu jinak dobrých vrtáků. Ale dávat jen za dodrbané vrtáky víc peněz je zhovadilost, když je za stejný peníz koupím při troše snahy v mnohem lepším stavu.
MAS FU2A, TOS SM16A
r4cv
Příspěvky: 2702
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

17. 3. 2017, 6:34

Baťa1 píše: Obrázek
... a nakonec výsledek je takový že vrtáky jsou s klidem v duši v pořádku
pekná práca. Každý si ale musí zvážiť, či má na to možnosti, schopnosti a či to za to stojí.

Ako si opravil tie stopky? Nasunuté puzdro a potom obrobené?
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4894
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

17. 3. 2017, 6:48

Napis jak to presne pachas ?? Mam 20 kilo vrtaku s poskozenym kuzelem. Chytnes jeste za valcovy konec do uni, opres hrotem a srovnas na hodinky ?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3297
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

18. 3. 2017, 6:54

baťa to určitě chytne do vytočených měkkých čelistí přímo za šroubovici ono jsou tak dělané i velké brusky na vrtáky že se upíná přímo za šroubovici do sklíčidla s pohonem
poškozený unašeč normálně navaříš cočkem i nějaké větší drbance v kuželu pak osoustružíš kužel a vyfrézuješ unašeč nový nebo ho jen vybrousíš /ten unašeč/
taky jsem tak koupil bednu napohled pěkných vrtáků naštěstí vyšel jeden tak na 25kč a až to bude nutné tak je opravím
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4894
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

18. 3. 2017, 10:39

Starost mi dela velke rozpeti prumeru vrtakudo uni. Navarovat myslim nebude treba ani bych se s tim casove netrapil. Ostudou je, ze muj kamenicek stoji nevybaleny na palete uz nastartovany na stehovani do vetsi dilny :-(
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

18. 3. 2017, 8:01

totok ty vrtáky na obrázku to zrovna bylo jednoduchy jelikož tam nekdo nechal eště kus původního kuželu podle kteryho se to dalo velice snadno vyrovnat
jinak je ta stočená část uřezaná je tam přivařené vajgl kulatiny pak osóstružené kužel a jelikož frézku bych musel uklidit stůl nasadit svěrák najít frézu najít trn podložky maticu a todle a támdle tak sem ten unašeč udělal na šepingu, tam je svěrák furt a nuž s rádiusem ten je tam povětšinó taky upnuté takže je to fikfikhotovo
na sóstruhu to chytnu jak to de, pokud možno za tu kruhovó část a nélíp né do tříčelisťové ale do čtyřky univerzálky protože ta šróbovice vrtáku dělá v třech čelistich binec
jako kuželové kalibr použivám futro do vřeteníku to je jenom taková trubka a nezavazi tam díra pro unašeč které eště není hotové
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

18. 3. 2017, 9:08

Také jsem šetrný a když jsem opravoval nějaké vrtáky, tak jsem používal podivný, ale překvapivě funkční systém. Do univerzály jsem pevně upnul špalík tvrdého dřeva, do něj předvrtal a nožem dodělal slepou díru, do které šel vrták trochu fest zasunout, čím hlouběji, tím lépe To tření to při opatrném přetáčení kuželu udrží a má to vedení i při potlučeném nebo nakopnutém vrtáku. Je to sice prasečina, ale na většinu vrtání takto opravený vrták zcela vyhovuje.
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

18. 3. 2017, 11:06

soustružník píše:Také jsem šetrný a když jsem opravoval nějaké vrtáky, tak jsem používal podivný, ale překvapivě funkční systém. Do univerzály jsem pevně upnul špalík tvrdého dřeva, do něj předvrtal a nožem dodělal slepou díru, do které šel vrták trochu fest zasunout, čím hlouběji, tím lépe To tření to při opatrném přetáčení kuželu udrží a má to vedení i při potlučeném nebo nakopnutém vrtáku. Je to sice prasečina, ale na většinu vrtání takto opravený vrták zcela vyhovuje.
Když už jsi to tedy nakousl, tak se taky přiznávám veřejně, že tu "prasečinu" se zbytkem násady od lopaty jsem běžně dělal taky a když se univerzálka po nastrčení vrtáku do díry ještě trochu dotáhne, tak to drží slušně. A suportová bruska nakonec mi to vždy jistila, navařený unašeč pak v ruce na kotoučovce.
Vyhlášení odborníci zde ať to tu ale radši nečtou, mohlo by to nakonec dopadnout smazáním, stejně jako třeba nedávné domácí přebroušení lože soustruhu.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4891
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

23. 3. 2017, 8:11

Donesl jsem si ze šmelcu pěknej úhelníček, cca 30x35cmx3, litina. 50kg. Uložím si ho na později
IMG_20170323_160730.jpg
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

24. 3. 2017, 5:19

pěkný kousek
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
ovi-ivo
Příspěvky: 1117
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

24. 3. 2017, 11:12

To já si ze šmelcu dotáhl, flašku na 6kg co2(hasičák), za 150,- + výměna vadnýho ventilu 100,- celkem 250káčé a céočko má už dvě náhradní lahvinky. :D
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

24. 3. 2017, 12:11

ovi-ivo píše:To já si ze šmelcu dotáhl, flašku na 6kg co2(hasičák), za 150,- + výměna vadnýho ventilu 100,- celkem 250káčé a céočko má už dvě náhradní lahvinky. :D
Jestli má na sobě vyražené správné datum výroby, tak proč né - v opačném případě může být problém sehnat místo, kde ji budou ochotni naplnit (už se mi stalo, že na místech kde běžně přivřou oko nad propadlou tlakovkou, tak flašku jíž skončila životnost prostě plnit odmítli).
A propos. Jak na tom byla zevnitř co se týče koroze? U CO2 se na čistotu plynu moc nekouká jako třeba u argonu, ale proč ho degradovat flaškou.
Vnitřek flašek, které byly vystaveny vzdušné vlhkosti se prý renovuje tzv. řetízkováním - tušíte někdo jak se to dělá?
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
ovi-ivo
Příspěvky: 1117
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

24. 3. 2017, 1:13

Notak nebudeme tady polemizovat otom , že by někdo vyhodil flašku do šmelcu a měla ještě platný tlakový zkoušky :D
Ikdyž je to možné.... ale můj případ to není. Borec ju naplnil a řekl, žě ta mě ještě přežije, ale kdybych to chtěl ofiko tak by byl problém...
Nejaký bordel vypad tak co by se vlezlo na malíček. trubka co je na ventilu vevnitř flaše rezavá byla.
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“