Rovinné brusky

Odpovědět
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

9. 2. 2012, 10:06

capumpor píše:Tak budu mít asi taky bépéháčko :D

Hehe a já dokonce vím kterou :lol: :lol: , já ji nakonec taky koupil, jen převoz jsem nechal až bude trochu teplejc, bylo mě jí docela líto, stav 1A, krásně zaškrabané vedení, zatím první co jsem viděl, většina ostatních měla na podélném stole na rybinách rýhy jak od traktoru :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

10. 2. 2012, 1:54

Asi máme na mysli stejnou :lol:, ale furt mi odkládají prohlídku.
Zatím to nebudu dál rozvádět, ještě není dom.
Ta špinavá polka je kousek ode mě. Abych řekl pravdu, prodává jí majitel pneuservisu co mi dělá gumy :) Byl jsem na ní kouknout, je sice špinavá ale zachovalá, jenže je to polka a tu moc nechci.
BPH300? Není to velké, už?
Jestli magnetku nebo první soustruh, tak bych se přikláněl k soustruhu. Ten je daleko potřebnější, ta magnetka se tolik nevyužije, to je tak pro nás co už nevíme co by :lol: Nebo obojí najednou.

Tumlíku, ty máš tu vojenskou, že jo?
Sběratel strojů :-)
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

12. 2. 2012, 9:49

Ona je asi šedá, ale na fotce vypadá jako khaki. Protože to je podle fotky BPH20 ve stavu jaký popisuješ, a ta cena taky souhlasí. Je to ona? Pochlub se,jsem zvědavej :)
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2012, 10:17

capumpor píše:Ona je asi šedá, ale na fotce vypadá jako khaki. Protože to je podle fotky BPH20 ve stavu jaký popisuješ, a ta cena taky souhlasí. Je to ona? Pochlub se,jsem zvědavej :)
Máš pravdu nebudem to zatím rozmazávat, ve středu pro ni jedu a beru zároveň po cestě i (doufám) po třičtvrtěroce objednaného a zaplaceného pilouse ARG 250 :lol: o tom tady musím napsat zvlášť, protože co je v této republice možné v takhle velké firmě jako je Pilous to by jeden nevěřil, kdo si to prošel tak pochopí :wink: , každopádně abych tě uklidnil, tak to není vojenská i když je to takovej spíš khaki odstín, ale takhle to natírali v tos hostivař :wink: ta bn 102 co mám od rumcajze měla stejnej originální nátěr :wink: tady je důkaz
IMG_5197.JPG
Jinak k té bph, je fakt čananá, můžu říct, že první co nevypadá opotřebovaně, i když původní lak, opravdu pěkná, jestli to klapne, tak se samože pochlubím.........čekal jsem dva roky........... :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

12. 2. 2012, 10:35

Jasně, já vím že to není vojenská. To jsem napsal jen jako krycí jméno pro tam tu, pač je to jediná co je teď na netu s touto barvou. Je to skoro ten stejný odstín jako ty S28 z vejtřasek.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2012, 10:42

kua kde? je stažená :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

14. 2. 2012, 9:51

V archívu.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2012, 9:40

Tak bruska už je v dílně, pěkně v teplíčku se aklimatizuje po té sibérii v které jsem to vezl :wink: Zatím jsem ji neustavil, nepřišrouboval, a ani jsem s ní nic jiného nedělal, jen zpojil a zkusil, mám toho dneska plné zuby, v pondělí jsem dovezl konečně toho pilouse na kterého jsem čekal 9 měsíců :wink: a stojí vedle

S tou bruskou prakticky nic dělat nebudu kromě přebroušení magnetu po ustavení, jedině se mi nelíbí ta barva, která se mi nehodí do stáje :D , ale to až budu mít trochu času, teď musí makat :wink: časem bych tam chtěl udělat digitální odměřování na svislou a příčnou, ale zas až bude čas, jinak to původní ovládání v suportu se mě docela líbí, sice jsem zpočátku uvažoval, že bych to předělal do nějaké kisny, ale je to podle mě zbytečné, tohle je po ruce, člověk se nemusí nikam naklánět :wink: zatím spokojenost, ne tak u pilouse, a to ještě prakticky nic neřezal :lol: v rohu vany díra od sváru zalakovaná, ale emulze odtud valí jak zběsilá, musel jsem překytovat, samolepky lepí na mastnotu, takže všechny jdou do kopru ještě než to dovezeš, zítra má pilous 12h premiéru tak kdyžtak poreferuju zvlášť, dneska jsem totálně bez energie :D
P1070628.JPG
P1070629.JPG
P1070634.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

15. 2. 2012, 9:50

Kolik ta bruska stála? Pro zajímavost, minulý týden jsem odvezl svoji velmi velmi silně jetou BPH 20 na GO loží a vřetene do firmy Brousící stroje Kučera kousek za Pardubice, až to udělají, poreferuju.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2012, 10:07

testone píše:Kolik ta bruska stála? Pro zajímavost, minulý týden jsem odvezl svoji velmi velmi silně jetou BPH 20 na GO loží a vřetene do firmy Brousící stroje Kučera kousek za Pardubice, až to udělají, poreferuju.
To lože příčné i podélné je zaškrabané s krásnou kresbou, jak už jsem psal, tak všechno co jsem viděl bylo prostě vychozené, viditelně opotřebované víceméně silné rýhy, případně bez rýh, jen broušená litina se známkami opotřebování, ale bez záškrabu. ceny 60k bez dph a výš, tohle 60k na ruku a k tomu 25 br. kotoučů a 5ks přírub , ne od překupníka, od velmi slušného pána s vybavením před kterým jsem tak trochu sedal a prdel (a to toho mám docela dost), brusky měl dvě tuhle a NA na které dělal, moc jsem neváhal............. navíc bylo to 70km a bph 20 jsem sháněl 2 roky, .............nebylo co řešit, vatu jsem měl nachystanou :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 2. 2012, 10:18

Jinak rovinné brusky je poměrně vzácný sortiment i mezi překupníky, existuje mnoho firem, co jen inzerují nabídky ostatních přímých prodejců s olizovacím koeficientem blížícím se i 100prct. :wink: kdo nevěří ať tam běží, je to tak, kdo něco takového sháněl tak ví své :wink: nebudu přímo psát kdo apod.,je jich mraky, každopádně i mezi překupníky se najdou velice slušní prodejci, kteří dokonce (světe div se) mají stroj ve skladu, garáži apod. a fyzicky tak k němu mají přístup a tak jsou schopni okamžitě reagovat.
Pokud zadám poptávku v březnu a v prosinci mi volá baba, že se k tomu teď dostali a že mě přepojí na manažera prodeje, tak ji rovnou pošlu do fermatprdele :D :D ..............ale jak říkám je jich hodně .............. :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

15. 2. 2012, 10:51

Tak je to ona. Myslel jsem si to :lol:
Mě se na těch fotkách na A. taky zdála zachovalá.
Když to má původní lak ještě na podélném stole kde odtéká emulze, tak to je známka, že moc nenadělala. Nebo na sucho. Já co viděl tak měli všechny holou litinu. Nebo napatláno štětcem včetně prachu co tam zůstal, a to je snad ještě horší. Dobře, že máš příruby navíc. Blbě se shánějí a pak jsou za dost.

Já to mám pořád v jednání. Paní někam odjela.
Ale uvažuju teď zase nad polkou. Mám jí kousek, a je to novější typ co už má rychloposuv a přidávání. Akorát ten 500 magnet, ten mi vadí a protrhlá prachovka.
Dostal jsem pár nabídek od obchodníků na magnetky do 40 tisíc, tak nevím co si o tom mám myslet. Co to musí být za šrot.
Sběratel strojů :-)
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

15. 2. 2012, 11:17

BPH20N mi nedávno taky utekla. Překupníci chtějí kolem 100, tahle byla prý za 35. Abych se z toho nezbláznil :) tak jsem musel hned najít něco aby mě to tak nes...
takže za prvé má způsob upínání kotoučů jako BN102 na trny a ty jsem zatím sehnal jen na kotoučky s dírou 20. Tady mají být kotouče s dírou 32 což je druhý, problém protože jsem přivezl asi 40 kotoučů 250x76x20 a byly by mi na nic a za třetí má na příčném směru el. koncáky z kterých se musí sjíždět ručně. Je to nástrojařská tak asi aby to donutilo člověka u ní stát ale to pak můžu brousit na nástrojovce a nepotřebuju hydraulickou brusku.
Ale kdyby byla, tak bych na tohle všechno zapoměl protože jinak je skvělá.
Přílohy
BPH20NA.jpg
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2012, 9:06

Takže brusku jsem ustavil systémem: podložení ocelovýma klínama a provrtal jsem betonový strop do sklepa a přitáhl brusku závitovou tyčí, je to naprosto v pohodě, přemýšlím jestli to budu vůbec podlívat betonem. Výbrus je fakt luxusní, nic se netřepe, nainstaloval jsem odsávání, které je pod bruskou ve sklepě, takže nic nehučí, prakticky to ani neslyším :wink:
Brousil jsem dva dny litinu doporučeným zeleným karborundem C49 36L 9V a je to jak sklo, zkoušel jsem i korund A98 36J abych nemusel přehazovat na každej kousek kotouč, je to taky pěkný ale má to ocas, ty zrna to vždycky ještě pohladí a při bližším pohledu je to vidět. Ten SiC je na tu litinu asi fakt nejlepší.
Jinak jsem vůbec netušil, že ta BPH 20 má automatické vypínání nastaveného přísuvu kotouče do řezu( vzadu na svislém je čudlík na nulu), jinak v manuálu kecají jeden dílek svislého přísuvu není 0,01 ale 0,005 :wink: dvě tisíciny se dají odhadnout jak nic.
Ze dvou přírub jsem ztratil vyvažovací tělíska takže je budu dělat a můžu říct, že pokud se to staticky nevyváží na vyvažovačce, tak nemá ani smysl tam ten kotouč ani dávat a snažit se orovnávat :wink: ještě že ji mám i s vyvažovacím trnem přímo na přírubu BPH 20
Zatím teda spokojenost, o případných chybkách budu referovat....................
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

21. 2. 2012, 9:15

Paráda, tak vítej v "klubu ploškařů" :) . Čudlik nevim, kotouč na litinu mě moc zajímá...budu vyzvídat. Dej sem fotku, foto napoví, jestli mas stejnou :D .
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“