REPROBEDNY PRO MEGALOMANY

Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

8. 1. 2012, 6:18

Tak si tu jen tak něco frézuju.......1200x450x40 MDF
Přílohy
P1280494.jpg
P1280495.jpg
horna na výškáč
horna na výškáč
a víc kusů
a víc kusů
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1405
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2012, 7:49

Ty trychtýře moc nechápu.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

8. 1. 2012, 8:05

To jsou horny pro výškové drivery.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 1. 2012, 9:14

Mají ty horny exponenciální tvar? Z té fotky mi to nějak nepasuje, ale může to klamat.
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

8. 1. 2012, 9:30

Určitě je to počítané dle nějakých vzorců, já jsem jen výrobce, spíš obrobce. Bylo to definováno soustavou souřadnic a tu si zadal objednavatel.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 1. 2012, 1:32

Frézování pěkný. Ale nechtěl bych být soused takovýho megalomana. :D
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

9. 1. 2012, 1:47

Věř tomu, že jich je hodně, těch megalomanů. Já se raději držím při zemi. Mám v obýváku jen 4x100W. :lol:
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 1. 2012, 6:18

Mému známému jsem dělal 2 x 480 W a už začíná špekulovat nad dalším kanálem/kanály pro sub. Už mu kdosi odpálil výšky v bedně. Musel koupit nové membrány (no, nic levného), ale výměna v pohodě samodomo. Bedny taky nebyly za pětikačku.... Když jsem mu říkal, aby si dal pozor, nebo mu to "vysadí" okna z baráku, tak říkal, ža za pokus to stojí.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 829
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2012, 8:24

bobik píše:Frézování pěkný. Ale nechtěl bych být soused takovýho megalomana. :D
To zase nebude tak tragické - ty repra totiž nejsou určené do bytu, ale jako součást PA systému pro ozvučení skupiny. Výkonově bude mít jedna bedna tak max do 300w, celý systém, ve kterém to bude by mohl mít tak max do 4KW. Tedy nic moc - to je tak na ozvučení středně velkého sálu, nebo s odřenýma ušima nějakého volného prostranství (hřiště). Těma proporcema by to odpovídalo klasické zábavové skupině - kdyby se jednalo o něco víc profi, tak si tyto věci nebudou nechávat dělat, ale pořídí si je hotové. Ovšem tady je už výkon a hlavně cena někde jinde .....

No, je fakt, že kdyby sis pustil tento aparát v obýváku, tak ti vybavení odpochoduje oknama ven ... - ale zase by jsi tam měl sterilní prostředí, protože velký hluk prý zabíjí bacily ...
Mad_BOXs
Příspěvky: 1417
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

10. 1. 2012, 9:39

R - stick píše:
bobik píše:Frézování pěkný. Ale nechtěl bych být soused takovýho megalomana. :D
To zase nebude tak tragické - ty repra totiž nejsou určené do bytu, ale jako součást PA systému pro ozvučení skupiny. Výkonově bude mít jedna bedna tak max do 300w, celý systém, ve kterém to bude by mohl mít tak max do 4KW. Tedy nic moc - to je tak na ozvučení středně velkého sálu, nebo s odřenýma ušima nějakého volného prostranství (hřiště). Těma proporcema by to odpovídalo klasické zábavové skupině - kdyby se jednalo o něco víc profi, tak si tyto věci nebudou nechávat dělat, ale pořídí si je hotové. Ovšem tady je už výkon a hlavně cena někde jinde .....

No, je fakt, že kdyby sis pustil tento aparát v obýváku, tak ti vybavení odpochoduje oknama ven ... - ale zase by jsi tam měl sterilní prostředí, protože velký hluk prý zabíjí bacily ...
No právě se ukrutně pleteš. Je to do obýváků.
Osazené tímto:
http://professional.celestion.com/pro/pdf/CDX1-1745.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bcspeakers.com/PDF/PRD/10PS26.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bcspeakers.com/CPD/product_p ... 0000000049" onclick="window.open(this.href);return false;
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 829
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2012, 12:45

Aha - máš pravdu. Blbě jsem se kouknul na ten obrázek a spletly mě ty horny .... Ono něco podobného se cpe do profi PA - a ty díry tomu dost odpovídaly. No nic, chybka se vloudila.

I když na druhé straně to na domácí poslech (podle těch repráků) bude tak akorát - ono vžitá představa, že čím víc wattů, tím větší kravál je pěkná blbost. S tímto výkonem totiž nemusí dotyčný hulit aparát na plné pecky - a tomu taky odpovídá kvalita poslechu.
coffee2
Příspěvky: 28
Registrován: 8. 9. 2009, 9:15
Bydliště: Klatovy, Frymburk

10. 1. 2012, 5:55

Pro zajemce o vznik krivky, odhaduju to na typ oblate spheroid, je to vlastne kombinace exponencialniho hrdla, s prechodem do konusu a pak prechodem do roviny, s radiusem krivky minim. tak velkym, aby nedoslo k zpetnemu odrazu vlny od vystupu.
Uz podle nazvu dnes kazdy najde na netu vzorecky nebo spredshit. :)

Hezke :) jsem zvedav
Uživatelský avatar
mas
Příspěvky: 54
Registrován: 5. 7. 2009, 10:25

14. 1. 2012, 9:16

u poslechových beden je výkon nad 100w podle mě úplně zbytečných hlavně když má dejme tomu 400w a jenom 98 db
radši budu mít 70w a 120 db :D
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 829
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

14. 1. 2012, 11:24

mas píše:u poslechových beden je výkon nad 100w podle mě úplně zbytečných hlavně když má dejme tomu 400w a jenom 98 db
radši budu mít 70w a 120 db :D
Právě že není - pokud něco přehráváš na slabších bednách a pustíš do nich větší výkon, tak se ti v nahrávce víc projeví rušivé elementy, které se ti do ní dostaly při nahrávání (drnčení struny, prahový šum efektů, znatelné stopy po různých mršidlech .....) a dále se ti zužuje prostor pro věrné přenesení dynamických špiček (pokud ovšem nebyla nahrávka při mixu prohnána přes limiter). Dále máš problém s přenesením basového spektra v nahrávce - čím hlasitěji, tím se ti do něj dostávají různá zkreslení a repra ztrácí schopnost to přenést věrně. Pak to jseš nucen dohánět výkonem, čímž se rázem dostáváš do bludného kruhu. No a důležitou roli ti hraje taky to, čím to krmíš - jestli ti jde do bedny signál přímo přes pasivní vyhybky, nebo je dělený přes crossover, nebo procesor a každý kanál pak má svůj vlastní koncák. To celé ti pak na výsledném zvuku dá dost velký rozdíl.

Na druhé straně je fakt, že toto je 99,8% posluchačů naprosto fuk - a ty zbylé 0,2% tvoří fajnšmekři, hifisté, nebo zvukaři, kteří to dokáží plně ocenit a využít ...
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2012, 5:37

Citlivost je základ .......... pro dosažení shodné hladiny akustického tlaku soustavou která má citlivost 98dB (to už je ale slušný číslo bytový bedny jsou většinou tak někde mezi 80-90dB/W/m) oproti např. 16W příkonu v soustavě s citlivostí 121dB/W/m (tak citlivou ale těžko najdeš vyjma opravdu speciálních systémů se zvukovodem) potřebuješ cca 4000W :!: :!: :!:
(doufám že jsem ty vzorečky ještě nezapomněl ... :lol: )

Takže i já osobně mám raději soustavu 50W 100dB než 400W a 88dB. Dalším aspektem je přiblížení se akustickým ideálům, tedy větší plocha membrán basových repro a menší výchylka než malý repro který kmitá jak pružina třeba 10 a víc milimetrů, zvukovody atd.... Vyšší citlivost soustavy mimo jiné znamená, že není nutno honit zesilovače ve velkém výkonu a tudíž velmi často v oblastech kde dominuje řada nežádoucích zkreslení. :wink:
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“