Stolní soustruh, výběr

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

3. 5. 2015, 6:40

Přesně jak píše Tumlik, je tu už řada témat s názory pro a proti čínským soustruhům. Jen z popisu mě ale u zvoleného zaráží hmotnost 250 kg. Podobné Optimum 320 má uvedeno 400 kg a i to je muší váha. Otázka je jak moc ty váhy sedí.
Tomáš S.
Příspěvky: 95
Registrován: 14. 2. 2014, 9:35
Bydliště: Brno

3. 5. 2015, 7:59

Ano, mám osobní zkušenost. Nedoporučuji v žádném případě, ani na hobby. Největší tragédie je tem měnič pro řízení otáček. V nízkých otáčkách to nemá žádný kroutící moment a při vrtání např. dvacítkou vrtákem není problém zastavit vřeteno. Vrtání tohoto průměru do hloubky 100mm trvalo téměř hodinu. Po třech dírách motor i s měničem shořel. Ty udávané hodnoty výkonu motoru S1, popř. S6 si někdo prostě vycucal z prstu.
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne 3. 5. 2015, 8:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

3. 5. 2015, 8:33

Máš-li zbytečných 100k, kup si za pade osvědčenou klasiku S28, S32, SN320 apod. a za zbylé peníze si můžeš koupit třeba frézku, měřidla a nástroje a budeš mít mašiny, který tě přežijou.
Já nechápu, proč si lidé dobrovolně nadbíhají s těma čínskejma mrzákama. Připadá mi to jako sebelinčování.
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

3. 5. 2015, 9:58

inu třeba proto,že nemám toliko místa,nepotřebuji výrobu,bude k užitku velmi málo,nicméně názory oceňuji a chápu,proto se taky ptám odborníků,tak znova a dokola,co jiného za podobnou cenu a parametrů/rozměrů?vámi zmiňované šroty netuší o digitále nic tak jak?nové taky nejsou a já hlupák nechci nalětět prvnímu přeprodejci,no možná koupit v německu ale co turci,ještě horší než češi?
T.Andrlik
Příspěvky: 314
Registrován: 24. 10. 2014, 3:50

3. 5. 2015, 10:16

drobicek píše:vámi zmiňované šroty netuší o digitále nic tak jak?
Pokud slovem "šroty" myslíš soustruhy které vypsal Jimmy tak by sis měl dát dobrovolně facku.
Ten tvůj "digitál" si na který koliv soustruh můžeš dokoupit. Jak frekvenční měnič tak digitální odměřování.
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

3. 5. 2015, 10:21

ano nesmyslne zbytecne tezke sroty ktere vidam na vrakacich,ja chci novy stroj
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5204
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

3. 5. 2015, 10:31

drobicek píše:ano nesmyslne zbytecne tezke sroty ktere vidam na vrakacich,ja chci novy stroj
Tak si ho kup.
Akorát počítej s tím, že cca 50 kKč dáš ještě do příslušensví.
To je to co sis mohl ušetřit.
BTW ty stroje jsou těžké SMYSLNĚ.
To ale asi pochopíš časem až narazíš na limity svého stroje.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2015, 10:36

Je to marný ,je to marný, je to marný o strojích neví nic a už ví co jsou šroty :lol: to co sis vybral je supr všichni ti budou závidět takovouhle supr mašinu ,výkon super, pří brždění ti ještě bude měnič dodávat šťávu do sítě ,a to vysoce kvalitní odměřování nemá chybu,přesnost absolutní a ta ergonomie jedna báseň
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
T.Andrlik
Příspěvky: 314
Registrován: 24. 10. 2014, 3:50

3. 5. 2015, 10:37

Nebudu se tady nadále zastávat "zbytečně těžkých šrotů" protoze někdo jako je drobicek mi prece nezkazí zbytek výkendu ;-)
Tady máš novou mn-80. http://aukro.cz/novy-soustruh-mn80-sust ... 18122.html" onclick="window.open(this.href);return false;
P.S. Až mn-80 uvidíš na šroťáku, tak mi cinkni. Dostaneš 10táců odměnu. :wink:
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

3. 5. 2015, 10:50

:roll:
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 9:57, celkem upraveno 1 x.
V20
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2015, 1:47

drobicek píše:ano nesmyslne zbytecne tezke sroty ktere vidam na vrakacich,ja chci novy stroj
Je vidět, že se vyznáš ... máš recht , kašli na těžký starý šrot a kup si pěknou lehkou novou čínu, ideálně plnou moderní, kvalitní a přesný elektroniky co měří na setinu nebo ještě líp na tisíciny. Rozhodně je to lepší cesta než nějaká těžká příšerná, nedej bože stará česká bazarovka. :lol: Já kdybych na to měl, tak si tu čínu za sto litrů koupím taky, ale protože mám omezený finance, tak se holt musím trápit na tom starým šrotu vod vychcanejch překupníků a čím sem starší, tím sem asi blbější a kupuju furt ten předraženej starej šrot a a pak se s tím trápím, když to nedělá na stovku jak bych potřeboval a měřit to musím jak blbec mikrometrem místo abych to pěkně viděl na displeji. :(
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

4. 5. 2015, 5:19

opravdu zřejmě došlo k omylu a nepochopení,jsem tu abych dostal informace,nikoli si dělal srandu,proto znova a dokola,co mám tedy koupit?MN80 je legenda ale moc malá.Pořád tady pomlouváte čínu,ale kdo z vás jí opravdu zkoušel?nehledě na to,že dneska je vše i značkové vyrobeno v číně a nikomu to nevadí.Pokud rakušanův vyhovuje bernardo z číny,tak proč ne čechům?během posledních let jsem několika lidem koupil lacinou digitální šupleru z lidlu,po odzkoušení zaznělo - ty krávo a starou nedigital vždy hodily do koše.Opravdu jste si jistý,že na drobnosti kolem domku potřebuji soustruh určený na deno denní výrobu?Ješte možná PROMA SPC-900PA nebo SV-470?napište konkrétně co na daných číňaněch je špatné,díky
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4892
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 5. 2015, 7:14

Kazdy si touto cestou musi projit. Mam to stejne, taky nikomu obcas neverim a myslim si, ze to zkuseni prehaneji, potom zaplacu. Proste kup Bernardo, vyzkousej, potom se podivej na stroje kamaradu (pokud uz jsou po procitnuti) a udelej si zaver. Pouze pocitej, ze china kramu se nelehko zbavuje.
Bohuzel uplne nevis o cem mluvis. Neni China, jako China. Nemuzes srovnavat firmy co tam vyrabi, maji tam svoje lidi a bedlive hlidaji vystupni kvalitu. Kdyz tam objednavam obcas prodejce napise: "dejte bacha na firmu xxx kopiruje nase veci v hrozne kvalite". Proste se proti nim otocily jejich vlastni metody. Koupi veci v evrope, skopci a prodavaji. Bohuzel dalsi china firmy se toho chytnou a jedou padeleky padelku a to uz zacina byt mazec hi,hi :-)
Tady jsou docela strojarsky mazaci (tim tedy rozhodne NEpocitam sebe hi.hi) a podobne sragorky rozhodne nesbiraji. Kdyz pisnes na forum zahradkaru ci modelaru, sklidis tam s cinanem za 30 velky obdiv. Toz proste tak :-)
j-k
Příspěvky: 160
Registrován: 9. 4. 2014, 3:50

4. 5. 2015, 7:41

V dilně mám SV-470 asi rok, v té době za 80t. Když počítáš s určitýma limitama tak je to slušný stroj. Dodělal jsem si na něj měnič a do budoucna uvažuju o výměně noniusů, nebo o digitálním odměřování. Z mého pohledu to není produkční stroj na obrábění železa, ale co jsem potřeboval vždy udělal v odpovídající přesnosti. Ovšem za cenu 135, bych již do toho nešel a setsakramensky rozmýšlel nad starším strojem. Asi bych i radši boural větší průchod do dílny :lol: . Naštěstí vloni byla situace jiná a 470 mě vyhovuje, do dílny si sedla jako by tam byla odjakživa. Problém je spíše v tom, že menších soustruhů ve slušném stavu je na trhu nedostatek a s opravama jenž jsou nutné jsi nakonec na podobné částce o které uvažuješ.Tím mám na mysli i odměřování a podobné vychytávky. Chce to hodně přemýšlet a hledat informace. Dovybavení bude stát také slušný balík.
Šťastnou ruku při výběru
JK
Tomáš S.
Příspěvky: 95
Registrován: 14. 2. 2014, 9:35
Bydliště: Brno

4. 5. 2015, 9:03

drobicek píše:Ješte možná PROMA SPC-900PA nebo SV-470?napište konkrétně co na daných číňaněch je špatné,díky
Toto už je o fous lepší, místo měniče mají převodovky. U té promy jsou rychlosti špatně odstupňované, je tam složité řazení a převodovka je hlučná. Samozřejmé je nekvalitní zpracování a aušusové materiály. SV-470 už vypadá lepší, ale osobní zkušenost s ní nemám.
Ten nákup použitého stroje v Německu nemusí být špatný nápad. V malých soustruzích je tam určitě větší výběr jak u nás a cenově to může být také zajímavé pokud máte možnost dopravy.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“