Stolní soustruh, výběr

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

9. 5. 2015, 6:41

no mne to aspon pomohlo proc i na modernich strojich jsou porad paky a ne tlacitka,pripadne proc na hodne video se starym soustruhem nejde s temi paky pohnout a lidi do toho mlati aby se to vubez zaradilo,proto taky nechci stary soustruh,nicmene ja to nevzdavam
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22406
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 5. 2015, 6:55

tak prevodovka a paky to je snad jasny
paka na roztoceni vretena soustruhu je hodne libova zalezitost paklize to znaci ze je tam treci spojka (a ne jen vypinac ale i to je lepsi jak tlacitko)
s tou muzes krasne ovladat vreteno jako pri rozjezdu auta
tlacitkem misto spojky bys v aute asi neuspel (toliko k uzitecnosti tehle funkce)

to ze s temi pakami nelze pohnout je blbost uzivatelu tech stroju
hlavne ze to pak jeste davaji na net
tyhle prevodovky se radi primym zarazenim ozubenych kol do sebe
tedy jednou rukou radis druhou pootacis vretenem aby jsi dostal kola proti sobe
pak to zapadne uplne bez namahy
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3595
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

9. 5. 2015, 10:46

drobicek píše:vážení přátelé,musím pozastavit tuto mojí nabídku
Nevšimnul jsem si, že bys tady něco nabízel :wink: , vidím jen šest stránek v tématu prakticky o hovně s nulovým závěrem. Dvacet lidí ti jasně naznačuje, že s tvým finančním kapitálem máš dvě možnosti, buď koupit ten čínský soustruh za to kilo nebo do kilo pade, smířit se s jeho chybama a neduhama, případně se s tím tak nějak naučit žít a modlit se abys nenarazil při koupi na stroj vysloveně zkurvenej ve všech podobách co tady byly popsané, následně po nějakém tom provozu se s námi podělit o cenné zkušenosti, jak to chodí, čeho se vyvarovat :) .
Tou druhou možností je pak koupit starou, lety osvědčenou klasiku za zlomek ceny té číny a tu si buď sám zrepasovat, případně vyhledat firmu, která to udělá za tebe, případně se sem tam objeví i vysloveně krásný kus, každopádně to bude ve všech ohledech stroj s mnohonásobně větší užitnou hodnotou jak ten číňan ať už bude ve výsledku stát stejně nebo třeba i míň než tvoje plánovaná investice a vůbec do toho nepleť že jsi až moc technicky moderní, případně paralelu na digitální a analogové posuvky, to s tím vůbec nesouvisí. Pokud si na tu druhou variantu netroufáš, zbývá jen ta první a není důvod se na nic dalšího ptát :wink:
U jakéhokoli stroje v této podobě je nejdůležitější tuhost soustavy stroj-nástroj-obrobek, to je alfa a omega další úspěšné práce, moderní technika jakou máš na mysli ty, ten proces výroby jen zrychluje aby byl co nejlevnější v produkci, ale základ co jsem napsal je pořád stejný a je úplně jedno o jaký typ stroje jde.
Ty jsi se rozhodnul už v prvním příspěvku a čekal, že ti to někdo bude vyvracet a dodávat argumenty, proč tento ano a tento zase ne, když jsou to v principu stroje všechny stejné, z jedné fabriky..........maximálně ti majitel napíše, ano mám ho a na to na co ho používám mě vyhovuje a tečka.....
Tak dobře, jednu výtku bych k tomu Bernardu měl..........nelíbí se mě ta RAL 5014 holubí modř, kdyby to byla RAL 5012 tak by to bylo jiné kafe a myslím, že i s prodejem těch strojů by výrazně zahýbala směrem nahoru :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

9. 5. 2015, 12:57

doncarlos píše:
Tady je funkce hezky znázorněna https://www.youtube.com/watch?v=zENmJ2_" onclick="window.open(this.href);return false; ... re=related
Pěkné a blbé, neboť pro změnu posuvu vyměňují vložené kolo, což nemá na převod žádný vliv
Nemá? Jsem si to pustil ještě jednou a ... jestli se dobře dívám tak u jejich konstrukce je nortonka za vloženým kolem - tak si myslím že by to vliv mít mělo, nebo ne?
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

9. 5. 2015, 4:03

to tumlik - daval jsem tu zadaco stare kompy ale to neres,mas pravdu v tom,ze to tady je o hovne jako v tyhle cely zasr.. rapublice,nicmene i pres slova majitele velke firmy pana Boukala si od neho nic nekoupim,take nemohu domu pritahnout starou 3tunovou herku a to i kdyz z likvidaci od kamose ze srotaku muzu mit za 10-30 tisic co chci,proste to taky nejde,co tedy zbyva?nekde na foru nasetraktory jsi psal ze i KNUTH je sunka,pritom ten by mi dost vyhovoval parametrama,muzes se mi k tomu nejak vyjadrit?
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 5. 2015, 4:16

Hele, kup si za nějakých 12-15 tis. Kč v akci v nějakém Bauhausu/OBI/Globusu/Hornachu atd. nějaký malý čínský soustruh.
Zatím o soustružení víš houby, na tom malém si to osaháš a aspoň do budoucna budeš vědět, co je důležité a co ne.
A ono i s malým kašparkem se dá sehrát velké divadlo. Podívej se třeba na Thomeeque a jeho mazlíka, co s ním dokáže a jak si umí pohrát i takovým docela ošizeným prckem (sorry Tome).

Psal jsi, že to chceš na modelařinu. Tak na to ti určitě i malá čínská hračka poslouží dobře.
Taky jednu takovou mám a nadělal jsem toho na ní už docela dost.
A pokud náhodou přece jen narazíš na zásadní limity stroje (rozměry), tak jsi psal, že máš kámoše s větším strojem. A aspoň budeš vědět, co po něm vlastně máš chtít.
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

9. 5. 2015, 4:21

to Mex - tato varianta mne taky napadla,jenže to jsme zase na začátku,jakej malej?zkus něco nahodit,díkys
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 5. 2015, 4:38

To, co zrovna najdeš v akci za dobré prachy.
Když si to přímo na místě trochu osaháš a vybereš takový, kde nebudou vůle kde být nemají a nebude nějak šmajdat, tak na modelřinu určitě vyhoví.
Navíc to můžeš v rámci 2 týdnů vyměnit nebo vrátit, pokud najdeš nějaký zásadní kaz.
Předvýběr si udělaj sám, na finální kolo pak sebou vezmi do krámu i toho kámoše se soustruhem, ať se ti na to ještě před koupí trochu koukne.
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

9. 5. 2015, 8:08

jasně,ale Bauhausu/OBI/Globusu/Hornachu žádný soustruh nemají,dnes obvoláno,jeden prodavač ani nevěděl na co se ptám,nicméně budu pátrat dál
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 5. 2015, 8:36

Tady máš na prodej jeden šrot co mám mimo jiných šrotů taky doma 700kg proti číně o 1000000 procent lepší http://www.sbazar.cz/hana0000/detail/11 ... ktujte-mne" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

9. 5. 2015, 8:47

Mazacka masinka. Mal som na jednu zalusk len ho pouzival blbec a tak aj dopadol.

Asi najskor uz bude off ale ak nie ist obzriet a vyskusat.
Ak je OK brat ani sekundu nespekulovat.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5212
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 5. 2015, 8:55

drobicek píše:jasně,ale Bauhausu/OBI/Globusu/Hornachu žádný soustruh nemají,dnes obvoláno,jeden prodavač ani nevěděl na co se ptám,nicméně budu pátrat dál
Malu čínu ala Seig 3 nabízeli u Rouska na Synkáči za 13 900 Kč.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

9. 5. 2015, 9:08

jednu malou Promu prodávají a mají vystavenou tady http://www.mav.cz/pobocky.php?branch=praha" onclick="window.open(this.href);return false; opravdu zážitek jet se na to podívat osobně..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
drobicek
Příspěvky: 62
Registrován: 3. 5. 2015, 2:06

9. 5. 2015, 9:29

a co je tohle za model? http://www.sbazar.cz/inzeruji.inzerat/d ... y-soustruh" onclick="window.open(this.href);return false;
na tu SM16 jsem cetl dost negativ
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10125
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 5. 2015, 9:39

nevím jestli na tu přímo tu z inzerátu ?Já mám SM16A a kamarád SM16B za 10let usilovné práce žádný problém :wink: a to ji nemám na Hobby .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“