Stolní soustruh, výběr

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

3. 7. 2012, 9:10

profor píše: ... Pokud tvrdej, ze tam to plastove byt musi, tak nevim, proc by melo ...
Taky nevím, jediné co mě napadá je, že by soustruh snad mohl být s plastovým, když je lyra odklopená, míň hlučný.
profor
Příspěvky: 48
Registrován: 5. 5. 2010, 12:53

4. 7. 2012, 12:33

No - jak jsem psal - soustruzim i ve 4 rano - ale schvalne to zkusim vymenit, abych to mohl porovnat. Teda pokud to moje usi poznaji... :)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3593
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

4. 7. 2012, 8:02

Petr Bratřík píše:
profor píše: ... Pokud tvrdej, ze tam to plastove byt musi, tak nevim, proc by melo ...
Taky nevím, jediné co mě napadá je, že by soustruh snad mohl být s plastovým, když je lyra odklopená, míň hlučný.
Možná to tam dávají jako pojistku, když soustruží člověk jak čuně, aby strhnul konkrétní kolečko a nekoumal půl dne co kde prasklo :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

4. 7. 2012, 8:35

tumlik píše:...Možná to tam dávají jako pojistku, když soustruží člověk jak čuně, aby strhnul konkrétní kolečko a nekoumal půl dne co kde prasklo :wink:
To už jsem někde slyšel; já mám mezi hřídelí posledního kola a vodícím šroubem protičunčí spojku :lol: , která při přetížení rupne - takže otázka je, jestli ji tyhle stroje mají taky. Kdyby ano, tak by to kolo byla pojistka jaksi navíc, když ne, tak docela oprávněná :D
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

12. 7. 2012, 12:27

Pokud tu ještě stále někdo chce zažít dobrodružství se soustruhem konstrukce Valouch tak na aukru je ted jeden na prodej http://aukro.cz/soustruh-i2484089616.html" onclick="window.open(this.href);return false; za ty peníze bych se s tím nedělal.
Per aspera ad astra
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

13. 7. 2012, 3:15

jedno prdítko za 5000,- dnes na annonci http://www.annonce.cz/detail/prodam-sou ... 1ke74.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

17. 7. 2012, 1:36

chalani a čo hovoríte na tieto sustruhy? čitam toto vlakno od začiatku a tiez by sa mi niečo menšie zišlo do dielne :) len tak nahodne som narazil na toto http://www.cnc1.eu/sk/kombinovany-sustruh-freza" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2012, 2:19

výborný popis : zabezpečuje dostatočnú tuhosť a presnosť pre obrabanie malých priemerov..
Ľahký, výkonný, cenovo dostupný.
Stroj je technicky a opticky perfektný
Perfektné riešenie do malých prevádzok a pre živnostníkov
Splnený sen každého kutila

Já rozhodně o něčem takovém nesnívám .
A určitě by mě zajímala garantovaná přesnost :)
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
amothep
Příspěvky: 3
Registrován: 1. 9. 2012, 8:04

1. 9. 2012, 8:31

613ziza píše:
profor píše:Tak nevim... Nechci tu obhajovat cinany -
Ne? A to já se jich rád zastanu! :wink:
Jsem čistokrevný hobík, nestrojař, celoživotní zaměstnanec jen průměrně placený, dnes již na odpočinku. Moje strojky a nářadí využívám jen pro sebe (moje hračky), pro dům a zahradu, občas i pro pár nejbližších kamošů. Hádám, že dnes již víc jak 2/3 všeho co v baráku mám, je zboží vonící Asií. Kdybych se orientoval jen na věci made in jurop či júesej, neměl bych skoro nic. Nezaplatil bych je.
Konkretně moje Siegy (S3 a X2 klony Asist) se před několika lety dostaly ze Šanghaje ke mně na stůl do Babic francolocco za necelých 20 tis. - za oba dva dohromady :!: . :D S plastovou převodovkou jsem soustružil ještě před dvěma týdny, frézka na jejich zničení stále čeká. Ano, setiny na obou strojích honím obtížně .... ale PROBOHA!!! za takové prachy? Cirka 1000 dolarů? Kolik je výrobní cena? Kolik přijde doprava přes půl světa? Kde jsou marže všech překupníků? Zisk? Tohle nechápu. Nebo snad jeden příklad? Onehdá jsem potřeboval udělat nový výfuk k mé Mary Loo. Sice nestandardní, ale porád vlastně to je jen díra obalená plechem! Práce na 3 dny, když to moooc přeženu. Pokud se se mnou klempíři kolem Brna (svorně poplakávající nad špatnými časy) byli ochotni o zakázce vůbec bavit, tak jim výfuk "vycházel" na 15-25 tis. Pár kilometrů za hranicí vlasti naší milované mně ho Polák udělal za 200 euro a děkoval mně. Kolik by náš strojní zámečník (neřku-li továrna) "počítal" za výrobu kopie mého Asista? Si netroufám ani odhadnout. :roll: 8500 Kč co mě stál ? :mrgreen: :mrgreen: Tak taková cena zakázky - ta by mě též rozesmála. :lol: Ano, trochu se ty moje Siegy viklají :wink: a občas potřebují přitáhnout pár šroubků. Jistě, jdou resp. musí se dle potřeby více i méně složitě upravit vylepšit, přestavět. Jsou jednoduché, malé, lehké a tudíž i nepříliš tuhé a všechno na nich udělat nejde, ale i v originálním stavu NEJSOU NEPOUŽITELNÉ!!! A i kdyby mě snad někdy skutečně nasr..., odnesu je vlastnoručně do popelnice a ... žádná fin. škoda nevznikne. Už si svoje odpracovaly a do důchodu se evidentně nechystají, přežijí mě. Pro obyčejné hobíky na celém světě je pan Majian (nebo jak se to česky píše?) skutečným biblickým spasitelem. Bez něj by jsme měli hov.. a ne lehce dostupný stolní soustruh.

Svatou pravdu máte-pokud se k tomu člověk chová slušně dá se na tom vyrobit i slušný zázrak a to za malý peníz.Hovado sku..ví i schablina za nekřestanský peníz.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22400
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2012, 6:36

az to budes reklamovat tak ti odpovedi ze reklamace se neuznava protoze stroj je opticky perfektni :)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
amothep
Příspěvky: 3
Registrován: 1. 9. 2012, 8:04

2. 9. 2012, 8:03

http://allegro.pl/tokarka-do-obrobki-me ... 87003.html" onclick="window.open(this.href);return false; sehnat jde cokoliv
profor
Příspěvky: 48
Registrován: 5. 5. 2010, 12:53

3. 9. 2012, 3:03

[quote="amothep"][quote="613ziza"][quote="profor"]Tak nevim... Nechci tu obhajovat cinany - [/quote]
Ne? A to já se jich rád zastanu! [/quote]
Svatou pravdu máte-pokud se k tomu člověk chová slušně dá se na tom vyrobit i slušný zázrak a to za malý peníz.Hovado sku..ví i schablina za nekřestanský peníz.[/quote]

No vsak ja jednoho cinana mam a jak jsem uz nekolikrat psal, nestezuji si... Protoze ale vim, ze jsem mohl mit stesti (pravda, strojar jsem, na ucnaku jsme meli starickou S28 a vystacili jsme si s ni, pokud se bavime o soustruzeni), tak rozhodne nebudu obhajovat cinske vyrobky, protoze si prave uvedomuji, ze nizka cena je vyvazena kvalitou. Nekdy to tak neni a nejspis zalezi i na zadani a kontrole. Vsak jsem netvrdil, ze Cinani neumi pracovat. To bych jim krivdil. Udelaji holt to nejnutnejsi, aby splnili to, co jim bylo zadano. Je jen skoda, ze za soustruh podobnych parametru nemuze clovek zaplatit ceskemu vyrobci... :(
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

3. 9. 2012, 10:04

aj čínan si nechá zaplatit kvalitu, ale proma asist a ine dalšie modely su pre hobby, mám čínu a na domáce opravy mi stačí, tiež mi tam vadia niektore zle konštrukčné riešenia, inak nieje problem kupit sv18 su 32, ale kam sním pri tej váhe, chce to aj poriadnu pevnu podlahu, kto sa chce živiť obrabánim kovov tak neh si kúpi stroj do výrobi :D, potom tu niektorí píšu ako to nedokáže brat šponu velkosti "hrubeho plechu", porovnávate neporovnatelné, tiež tie vašé nedokážu brat špónu ako zvysle sustruhy na obrabanie velkých priemerov :wink:
1mulen1
Příspěvky: 426
Registrován: 16. 3. 2010, 7:34
Bydliště: Hradište pod Vrátnom

4. 9. 2012, 11:26

kolegové a na toto čo hovoríte? ja myslim ze na modelarske učely by to nemuselo byt zlé

http://shop.boukal.cz/kovoobrabeci-stro ... rd-zdarma/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

4. 9. 2012, 11:49

předražený asist :) 8000 navíc stojí asi to pivo :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“