...co je doma to se počítá

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3598
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2024, 7:21

Aris píše: 22. 3. 2024, 4:47 ......Ten stroj je z firmy, kde měl dělat peníze, předpokládám. Tak proč byly 3 ze 4 olejových nádrží prázdné? Když si má stroj na sebe vydělat, tak proč se o něj náležitě nepostarám :?:
je to o konkrétních lidech co na tom dělají, pokud jsou to hovada a nemají k technice vztah, tak dělají 8h a pá, údržba jim nic neříká, že to má maznice? jó tam se cpe "vazelína" něco tam narvi :)
mám čerstvou zkušenost ze soustruhu co právě dělám a pochází z francie z firmy: že je nožový suport natáčecí a drží ho šrouby? to běžně rovnám kladivem, netřeba povolovat... a další špeky. Stroj z firmy nebo učiliště beru obecně spíš za nevýhodu, ale můžou být i výjimky
mně to třeba zas až tak nevadí, protože stejně chci ty stroje mít v top stavu než na nich začnu dělat, takže jdou vždycky do šroubku a jedu postupně, stojí to hrachy, čas a někdy nervy, ale pak si k tomu můžu stoupnout s čistým svědomím, že to bude dělat přesně co má a že na to dalších pár let, při pravidelné údržbě a slušnému chování nemusím hrábnout :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
zverodoktor
Příspěvky: 3019
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

23. 3. 2024, 8:16

Presne ako píšeš, je to o prístupe. Tu a tam pozerám aukcie na Surplexe. A už podľa toho ako moc sú stroje zalepené od oleja, emulzie a špón a ako moc sú poobtĺkané je vidno odkiaľ sú. Z Nemecka a Švajčiarska väčšinou aj staré stroje vyzerajú ako keby práve vyšli z fabriky. Nakoniec na našich Bazošoch tiež často vidno fotografie dielne a ani nieje poznať, akej farby vlastne ten stroj pôvodne bol, nehovoriac vrstve špón všade, kladivom poobíjaných dielcoch.
Keď niekto robí na cudzích strojoch, ak to nemá sám v krvi nebude sa pretŕhať s údržbou alebo prehnaným čistením ak jeho nadriadený na tom dostatočne nebazíruje a nekontroluje. Ale že si dakto kúpi stroj za vlastné peniaze a potom ho nedokáže ani aspoň 2 x do roka namazať, je nepochopiteľné.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5280
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 4. 2024, 4:19

Ahoj kamarádi
u Čejky měli původní zbrojovácké stojánky, tak jsem neodolal :D
No a když už, tak stojánkové zátiší, ne :lol:
Přílohy
20240429_171222.jpg
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
Axim
Příspěvky: 419
Registrován: 13. 10. 2020, 5:57
Bydliště: Mladá Boleslav

20. 5. 2024, 8:50

Ahoj kluci
Dnes jsem si udělal radost
IMG_6349.jpeg
SCHAUBLIN 53, GACK K15 , Weiler Condor 81, RB40, Avia fnc 25, a další
zverodoktor
Příspěvky: 3019
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

20. 5. 2024, 9:59

Blahoželám,
Včera som na ňu pozeral na Bazoši, nemať už Jakobsena bral by som ju, kedysi to bol môj sen, ale keďže v republike ich bolo hádam 5, moc sa neobjavovali 😁. Vyzerá byť v skvelom stave, cenovka bola tiež neodolateľná. Som rád, že neskončila u priekupníka.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Milan199
Příspěvky: 2963
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

21. 5. 2024, 6:31

Paráda, šikovná mašinka co ještě dobře poslouží.
Tak ať z ní máš radost.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3313
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

21. 5. 2024, 6:58

No s těma mašinama to tak je bohužel i ve firmách kde dělají 2 majitelé + 2 rodinní příslušníci.
Loni jsem v takové firmě opravoval frézku. Šlo o závadu v elektrice. Převodovka bez oleje rozvaděč plný špon stykače pomlácené a bakelity na nich uštípané, bo když se to pomlátilo, tak to zase chvíli šlo atd. Jestli chcete můžu dát odkaz na video jak to vypadalo.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“