Stihackovo CNC

fotky našich strojů, aneb co máme doma
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2013, 12:12

vždt ten odpádeček je dole už otevřenej.. to je asi napouštění emulze, záplavový systém :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
stihacka
Příspěvky: 131
Registrován: 19. 1. 2012, 3:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2013, 12:29

Ještě pár detailů. U roletek byl největší problém namotat pružinu která by seděla dovnitř trubky na kterou se navíjí 0,05 plech. Na chlazení kapalinou je stůl připraven, jen nádržka, čerpadlo a pár drobností okolo...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

A ta roura vzadu je odvětrání, protože tohle bylo jedno z nejvlhčích míst sklepa a teď je tam okolo 30 procent vlhkosti.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

2. 6. 2013, 1:24

ahoj,
maš to moc hezké. zajíma mě ta roleta. dělam podobnou ale mam problem sehnat tu pružinu. dělal jsi si ji sám? nebo kde jsi ji sehnal ? hoď sem nějakou fotku jak to máš udělane ..
dík
stihacka
Příspěvky: 131
Registrován: 19. 1. 2012, 3:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2013, 1:54

Pružinu jsem si točil na soustruhu sám. jedna vyšla cca 3m délka a 1mm průměr, jeden konec je chycenej do šroubu a druhej do trubky, a i tak to byl porod, bohužel jsem to rozebraný nevyfotil... A hlavně nevím jestli se ty pružiny časem neunaví, když nejsou nijak tepelně upravený.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

2. 6. 2013, 2:06

takže to maš obyč pružinový drát a udělane jakoby tažnou pružinu ?
ja bych chtěl spíš pružinu jako je v metru z pasoviny. bohužel je nemůžu nikde sehnat...
stihacka
Příspěvky: 131
Registrován: 19. 1. 2012, 3:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

2. 6. 2013, 2:14

Tak jsem to taky myslel udělat, ale mě se to tam nevejde. Takže mám pružinu která má cca 60 závitů a průměr tak aby se vlezla do trubky.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2013, 2:21

a co takový ty pružiny jak jsou u vrtaček co vracej pinolu nahoru, to se dá koupit jako ND za pár korun.. ?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

2. 6. 2013, 2:26

jj to jsem skoušel taky a pružina mi pokažde odešla po cca 100 zajetích tam a spět.
měl jsem pružinu 15mm pruměr, cca100 mm dlouhou a 1mm drát. pokaždé mi praskl ten konec uvniř v trubce..
asi byla moc tvrdá...
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

2. 6. 2013, 2:30

RaS píše:a co takový ty pružiny jak jsou u vrtaček co vracej pinolu nahoru, to se dá koupit jako ND za pár korun.. ?
jj to je přesně ono, už jsem i uvažoval že to vyberu z vrtačky co mam doma...
nemáš nějaký typ kde to sehnat.
viděl jsem je jednou v Plzni v bazaru, bohužel tam teť nemám cestu a dlouho tam asi ani nepojedu...
skoušel jsem hledat, skrutna pružina , pasova atd.. bohužel neznám správny název ....
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2013, 2:31

no já mám ve vrtačce takovej ten svinovací metr, to co máš ty je něco jiného ne? ten svinovací metr by prasknout asi neměl..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2013, 2:40

já to kdysi kupoval v železářství jako ND k vrtačce asi za 5kč.. nicméně zkusil bych jakoukoliv pružinárnu, třeba v Plzni s nima je docela domluva a dělaj i kusovky různé..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 6. 2013, 2:58

jinak jmenuje se to třeba hodinová pružina (to sice asi nebude oficiální název)
http://www.invelplus.cz/cz/produkty-slu ... ruziny.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
a tady máš třeba ceník přes nějaké hodináře.. ale počítám že v pružinárně to bude levnější.. http://www.mavex.cz/pruziny.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

2. 6. 2013, 3:03

no do te Plzně se právě nedostanu a jet tam jenom kuli pružině se mi nechce.

Ten příspěvěk předtím byl spíš na Stíhačku
Na tebe byl ten stou citací, než jsem to dopsal tak jsi mě předběhl..
Pořád mě tu někdo s něčím otravuje tak to někdy trava dýl něž to odešlu
Mam tam taky tu pasovou jak svinovací metr. ta je perfektni...
Skusím zajít do Uhříněvsi, jak jsme tam dělali byl tam soukromník co dělal pružiny skusím se sním domluvit.
Jenom na soustruh jich budu potřebovat tak 6
vyberu tu z vrtačky, alespoň jako vzorek a uvidíme...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6947
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 6. 2013, 3:32

nestálo by zato tam skusit dát spirálovou pružinu jako je na startovacích mechanizmech u sekaček a pil ??

ještě prosím o info kde se dá sehnat ten slabej nerez plech ??
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

2. 6. 2013, 4:13

jj už jsem našel ty startovací:
http://www.zbozi.cz/?q=Pru%C5%BEina+startu" onclick="window.open(this.href);return false;

plech beru tady jsou ochotní. po domluvě pošlou i pul metru. nejveší šířka je 600mm
na rolety doporučuji 0,1mm ocel. ne nerez ten je dost tvrdý a špatně se natáčí na valec a dost pruží.
http://www.mepac-eshop.cz/planzety/c-1112/" onclick="window.open(this.href);return false;

omlouvám se za " zasvinění " vlákna...
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“