Konstrukce CO2 Laseru od A po Z

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 2. 2015, 10:34

Na Aliexpress se platí kartou, takže nepotřebuješ ani zřizovat PayPal. Stačí si udělat u nich účet, což je akce na 5 minut.
Vřele doporučuju. Pokud nevadí delší dodací lhůta, tak na malé věci (kde nehrozí celní opruz) je to prostě super.
Nakoupit dneska v Číně je mnohdy snažší, než nakoupit na nějakém českém eshopu, takže fakt není proč váhat.
Zneužití karty bych se nebál (a nebojím). Oni jsou na tohle hodně opatrní, protože ví, že by to byla smrt pro jejich draze získanou důvěryhodnost.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

22. 2. 2015, 10:55

zase OT:
Mexi, já přece nepsal, že nekupuju z venku, já napsal, že ne každý to umí.
proto jsem dal tu cenu Kč 500,- za Arduino, to bylo snad nejnižší, co jsem tady v čr našel
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 2. 2015, 11:27

Jasně, promiň.
To nebylo myšleno ani v nejmenším negativně.
Jen jako motivace, aby se toho nebáli ti, kteří to ještě nedělají.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

22. 2. 2015, 11:59

však já to osobně nevzal, takže se nemáš zač omlouvat, ale když to Arduino tak procházím, tak je to fakt drahá sranda za český peníze
JohnyDeath
Příspěvky: 122
Registrován: 11. 9. 2012, 6:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

23. 2. 2015, 9:12

Jako to je právě ono. Pokud se člověk jednou odhodlá a vyřídí si registraci a něco si o tom přečte, tak si myslím se fakt není čeho bát. S čínskejma odrůdama arduina jako je Funduino, A-duino a další němám špatnou zkušenost a zrovna toho maxe bych se uplně nebál. A právě o tom to je. Je to jednodužší zapojit dráty, než leptat tišťáky. A za ty prachy co to teď stojí, tak to není žádná tragedie.
JohnyDeath
Příspěvky: 122
Registrován: 11. 9. 2012, 6:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

23. 2. 2015, 2:45

Tak dnes nastavená opto cesta. Ještě chybí naštelování zrcádka v hlavě. Potřebuju něco , co použiju zatím místo stolu. a pak se bude dolaďovat. Jinak to pálí i bez fokusace jako kráva. Pro zábavu sem si rozřezal jeden papír. Naneštěstí jsem posléze zjisitl, že to byla jedna objenávka :). Musím to te%d vytisknout znova... :)))
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

23. 2. 2015, 7:37

Takhle vypadá to chlazení uvnitř, mám 3 kousky. Sice to není laciné ale když budu chtít udělat něco podobného tak to bude taky něco stát a navíc plno mého času. To se mi zkrátka nevyplatí bastlit, takhle to mám hned a je to.
Přílohy
026.jpg
027.jpg
028.jpg
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6946
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

23. 2. 2015, 7:42

K tomu chlazení , občas se na aukru vyskytne průtokový chladící agregát z nějakého nápojového automatu , z jednoho mám udělané chlazení na pivo , je to pěkné kompaktní a chtěl za to myslím 1600,- je tam ledničkový kompresor a výměník je zalitý hlinikový blok žádná voda , vše pěkně zaizolované .
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

23. 2. 2015, 8:12

Jejda ,to chlazení je teda dílo ,nikdy jsem to vevniř neviděl. No je to konstrukčně podobné strojům ke kterým to patří....
Fakt je že když se spočítá čas ( ten hlavně ) a díly tak člověk nějak moc neušetří.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

23. 2. 2015, 10:25

Ale Tomáši, tohle přece víme všichni.
Nakonec, nebýt tebe, tak jsem ten Laser nepořídil, od tebe ta inspirace přišla.
Když vezmu to mé "zprasené" chlazení, tak dvě stovky za chladič, kdybych měl kupovat ventilátory, tak dalších cca 500.- k tomu další materiál (vydoloval jsem zbytky), strojní čas, moje práce...
Hotové řešení je v současnosti levnější, ale na druhou stranu...

Přiznejme si ale, že to, co si vyrobíme "vlastníma pazourama" nám dává nějaké to potěšení z toho, že nám to funguje...
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

24. 2. 2015, 7:02

No původně jsem si to chlazení chtěl koupit ,čekal jsem větší scifi na to jak vypadá obal . Zůstanu u bastlu . :)
Napadlo mě chlazení přes peltiery jak se dávalo jednu dobu do počítačů při vodním chlazení .Ale nemám absolutně odhad jak by to vypadalo výkonově .To jenom pro případ letních horkých měsíců .
JohnyDeath
Příspěvky: 122
Registrován: 11. 9. 2012, 6:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2015, 8:53

Pánové, pánové, pánové... chápu, že pro někoho může být nákup hotové věci levnější než ji vyrábět, ale odsaď po caď. 1. myslím, že charakter těchto stránek a tohoto fóra se zaměřuje právě na lidi, kteří jak píše Hádes, si věci rádi vyrobí sami vlastníma prackama a pak okolo toho tancujou, že to funguje (ano, i můj případ).

Když už něco hotového koupí, tak se takovýto člověk v tom stejně bude vrtat a upravovat a vylepšovat. No a za druhé, když už tu řešíme to chlazení, tak opravdu i mě velice překvapilo (zklamalo), co se uvnitř takovéto krásné "chladící profesionální" neřknu-li "průmyslové" jedntky nachází. Upřímně chce se mi blejt. Ne z toho, jak se v tom drží prach, ale z té ceny za nic. A nevím jak vy, ale takováto věc mi zabere na výrobu čistého času tak možná dva dny práce a cca 2000 peněz. Zbývá tedy nějakých 9500 rozdíl + doprava od pořizovací ceny tohoto bastlu. Nevím jak vy, ale já 4700,-kč za jeden den vydělávám jen vlmi nárazově. A co se týče účinnosti, tak se dovolím domnívat, že při vlastní výrazně levnější konstrukci se tu dostanu do takové fáze, že mé řešení zastane práci za 3 takovéto stroje. Ale uvidíme. Každopádně jsem se rozhodl. Než toto, to raději postavím z věcí, které pokoupím a bude to. Podle mě asi fakt nejlepší varianta.

Každopádně Luboši velký dík za tyto fotky. Usnadnili mi rozhodování :)
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

24. 2. 2015, 10:07

No já už jsem také pevně rozhodnutý radši dodělat ten bastl s feliciovým chladičem než koupit tohle chlazení . Také děkuji za foto :) . Jsem spíš elektronik takže nemám ten správný odhad na cenu mechanické práce .
Jaký je váš názor na tu kombinaci s peltierem ? má nekdo představu ?
JohnyDeath
Příspěvky: 122
Registrován: 11. 9. 2012, 6:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

24. 2. 2015, 1:47

Tak pánové a je to tu. První opravdové pokusy s pálením a gravírováním... Video postupně udělám a dodám, ale alspoň jednu fotku přidám.
DSC_0114.jpg
Kdo pozná figurku na obrázku, připíše si 10 bludišťáků...
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

24. 2. 2015, 3:47

Gratuluju ,vypadá to dobře :) Na vektorech se nejlíp pozná jak je dobrá mechanika, jestli něco nelítá.

začínám mít tiky konečně poskládat tu hromadu nakoupených věcí na lepší laser než je ta čínská mrcha co mám teďka . :)
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“