Moje AZX 7050 přestavba na cnc

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

9. 2. 2012, 7:44

koncáky 150dolarů. na to prdím . zatím tam dám co mam a uvidím časem je vyměním za ty lepší. ještě jsem našel i jine značky ale cena je hnus.... pod 2k nic nejde..
nemužu za boha rozchodit to 3D na tom druhem noťasu. ještě štěstí že na tom co mam ke frezce to šlape všechno.

jde to pomalu... člověk celý den maká a ve finále to ani není vidět :) ale ono to pujde. nejhorší je to Ztko cele rozebrat poměřit , složit vyrobit co jde zas rozebrat atd... to je hnus. i ten stul jsem měl rozebranej snad 10 x ale teť jezdí nádherně :wink:
navíc mi zas blbnul soustruh... to byly nervy. hned jak dodělam tu frezu tak jde ta elektronika do hajzlu a jde tam měnič z novým motorem. už to mam doma jenom to složit.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

9. 2. 2012, 7:48

RaS píše:proč jsi ten motor nedal třeba zepředu? takhle ti může někdy překážet, třeba pokud budeš mít frézovat nějakou desku, dlouhý díl atd..

to by bylo to samé zespoda nebo zboku skratilo by mi to o cca 7cm pojezd. stul je dlouhý 82 cm a vystrčit to mužu na druhou stranu. myslím že nic tak dlouhé stejně dělat nebudu. chci dělat male díly do 30 cm



takhle to tam pak zajede :)
Přílohy
4.JPG
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

9. 2. 2012, 8:39

z týhle fotky už je to jasný..jsem právě myslel že se to zasekne dole o ten stůl.. nevěděl jsem, že to tak moc vylejzá z rybin..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

9. 2. 2012, 9:09

no on ten stul měl parametry 450 x 165 ale ja jsem ho poladil rozbruškou :mrgreen: zavazelo tam dole takové řebro a nalitek asi jak odlevali stůl. bylo to na každé straně. zbrousil jsem to o 5mm a už to šlo dál . teť to jezdí 570x 200 a ještě je tam rezerva cenťák na zastavení po najetí na koncák.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

23. 2. 2012, 4:47

ahoj
tak jsem trošku zas kutil a nahrubo jsem dodělal pohon a matici pro osu Z.
doufám že to tam bude pasovat :roll:
myšlenka byla taková že pokud puvodní šroub zruším, nebude pak možnost stím ručně hnout. tak jsem tam doplnil ruční kličku. řeminek se bude dát zhodit a nahodit podle potřeby.
ten kousek řemínku co je na fotce je pouze pro představu jak to bude fungovat.

jinak jedna matice šla na šroub pěkně ztuha a druhá nějak čochtala. asi ji budu muset reklamovat.
Přílohy
je to jenom tak nahrubo složené
je to jenom tak nahrubo složené
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

10. 3. 2012, 5:22

trošku jsem zas popojel :)
nevim proč ty fotky flakne pokažde naležato... ať dělam co dělam hodí je takhle... njn.. musite si otočit displei :D
Přílohy
IMG_0640.JPG
IMG_0641.JPG
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

14. 3. 2012, 9:59

ahoj.
dostal jsem dvě SZ z dotazy. popíšu to tedy sem ať nemusím pořád odpovídat dokola to samé.
vzpěry jsou tam dvě 500N
motory 4Nm s převodem 1:2 myslím že to bude stačit.
na Z mam taky 4ku ale koupím asi 6tku a tu 4ku si necham pak na 4 os.
odměřováni jsem chtěl hlavně kůli ruční práci . ruční kolečka se mi daji složit povolením jednoho šroubku .
do budoucna to odměřovaní možna nějak propojím ze systémem , ale zatím stím nepočítám. jsou to sklená pravitka přesnost 0,005.

pište klidně tady do vlákna , možná to pak pomůže někomu dalšímu.

jinak mam takový problémek na ose Y mam jenom jednu matku nepředepjatou , nevešla tam delší... musel bych řezat do zakladny a to se mi nechtělo... problém je vtom že se mi zdá že ta matka ma mrtvolu skoro 15 stovek. je ta matka vadná nebo je to normální?? matka je od Tumu.

jak jsem daval matky na šroub Ztka tak jedna šla pěkně těžko a druha čochtala vruce proto mne napadlo jestli to nejsou nějaké zmetky...
nestalo se to někomu?? nevím co stím...
co se tady píše tak ruzně po foru tak prý není problem z matkami od p.Tumu
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

14. 3. 2012, 10:13

tady ještě dve fotky :)
na ty pravítka pujdou ještě kryty i na motory atd.. :)
Přílohy
1.JPG
2.JPG
Gfx23
Příspěvky: 141
Registrován: 13. 9. 2011, 11:29
Bydliště: Liberec

14. 3. 2012, 12:21

Máš to moc pěkný chlape. Jak jsi udělal ty měchy prosím tě :) Koupil?
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

14. 3. 2012, 2:10

měchy jsem koupil starši tady od kolegu z fora. 3 metrový kus :) ještě mi toho přez dva metry zbylo :) musel jsem je upravit ale sedli prfektně
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

21. 3. 2012, 5:30

tak jsem si dneska zapojil drivery a GVE64. na desce je ještě místo pro 4 osu. dělal jsem to půl dne. by mne nenapadlo že je to taková prplačka...
zítra to chci nahodit do stroje a zapojit zbylé věci , včetně odsávání .

přikladám ještě fotku "děličky" co jsem teď koupil . mám stoho velikou radost. je to fakt přesnej kousek. dělení je 2 tis. stupně???? na sto dílku na noniusu se to hne o jeden stupeň .ta pomocná stupnice je tisícinová ? je to spravně?
chci to použít na 4 osu.
Přílohy
stolek.JPG
zapojení driveru.JPG
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

21. 3. 2012, 9:26

Kvako1 píše:přikladám ještě fotku "děličky" co jsem teď koupil . mám stoho velikou radost. je to fakt přesnej kousek. dělení je 2 tis. stupně???? na sto dílku na noniusu se to hne o jeden stupeň .ta pomocná stupnice je tisícinová ? je to spravně?
chci to použít na 4 osu.
Stolek pěknej, ale ty počty, ty počty :lol: to snad nemyslíš vážně :D
já, aniž bych viděl celej nonius tam vidím 120 dílků :wink: taky sto je už logicky blbost když dá otočka jeden stupeň a řekl bych, že tam jsou dvě nuly 0-60 a zase 0-60 takže jeden dílek je kolik??
no přeci ..........30" jinak taky půl minuty nebo jedna stodvacetina stupně :wink:
no a když ta vrchní má 6 dílků a srovnáš nulu tak je to kolik?
...je to 5" :wink:
ale pozor na to jak se po tom budeš posouvat a na co budeš hledět u té pomocné stupnice
tak co? myslíš že to je správně :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

21. 3. 2012, 11:22

buď jsem to napsal blbě nebo tys to nepochopil.
takže znova:
na sto dilku na noniusu se to hne o jeden stupeň.
na noniusu je 200 dilku takže na otočku 2 stupně.
pomocna stupnice nebo jak se to jmenuje ma 6 dilku takže si myslím že to děli na dvě tisiciny ??
podle mne je logicky 100x5 což je dvě tisiciny stupně na te pomocne stupnici. tedy pokud se nepletu. je to tak ??
jinak nuly jsou tam opravdu dvě 0-100 a 0-100
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

22. 3. 2012, 2:31

pánové, nedá mě to a musím se do toho vložit :-)
Kvako1 si koupí brýle - těch dílků na noniusu je 60+60 !! => jedna otáčka = 2° ; jeden dílek nonia = 1' . pomocná stupnice dělí každý dílek nonia na 6 částí => 10", tedy na třistašedesátinu (1/360) stupně. takže kdo tady umí počítat? :-D
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3594
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2012, 5:13

no já vycházel z toho, že když se to otočí ten nonius jednou dokola tak je to jeden stupeň protože to nebylo z původního zadání jasný :D a Kvako psal že je tam sto dílků jeden stupeň což je blbost. Pokud je to na otočku dokola dva stupně, tak ja to samože dvojnásobek toho co jsem psal :wink: a Guliver má pravdu pokud je to skutečně tak, že na jednu otočku to udělá dva stupně což vypadá že asi jo, když už to i Kvako potvrdil :D .
Těch dvěstě dílků ?????, neblbni, kde by se tam vzali, je tam 120, že tys u toho nasával, přiznej se :lol: :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“