eMachineShop

CAD software, shareware, freeware
Odpovědět
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

7. 6. 2010, 1:33

Dovolte mi malú recenziu malého programu eMachineShop http://www.emachineshop.com/" onclick="window.open(this.href);return false;



Aj keď sa učím pracovať v SolidWorks, tak som si už dávno všimol tento programček, ktorý je zadarmo a slúži ako jednoduchý CAD na návrh súčiastok ktoré si môžete následne cez neho objednať. O to tu ale nejde, pretože predpokladáme že si to chceme frézovať sami. :)

Na stránke http://www.emachineshop.com/machine-sho" onclick="window.open(this.href);return false; ... age24.html sa dajú stiahnuť videa s ktorých za hodinu zvládnete ovládať 99% programu. Ovládanie je veľmi jednoduché a takto nejak si predstavujem jednoduchý hobby CAD. Samozrejme sa tomuto programčeku dá vytknúť veľa veci, a veľa veci tam chyba, ale predstavte si že aj tak sa mi páči a práve preto ho tu odporúčam aspoň na vyskúšanie. Keď navrhujem naozaj jednoduché súčiastky (panely a tak..) ,tak ani Solid nezapínam. :)

Dajú sa v ňom jednoducho navrhnúť ozubené kolesa a tiež sú tam sablony na vytvorenie plechových krabíc a ešte kdejaké serepetičky. Samozrejmosťou je 3D Preview. Inštalačka ma 8Mb.

Jeho nevýhoda bola ta že formát v ktorom sa návrhy ukladali bol nepoužiteľný, ale to sa zmenilo. Teraz dokáže exportovať do do *.DXF, do *.STL a *.IGS. zatiaľ tiež iba beta test,ale následným otvorením v SolidWorks stým niesu problemi. Pre tých ktorý by chceli tento program použivať na svoje návrhy a následne frézovanie je dobre si zistiť či použite formáty dokážete dostať do Gcodu :wink:

Jaj keby takýto pekný a jednoduchý programík bežal pod Linuxom a samozrejme bol opensource. A ešte mal aj CAM funkcie tak by to bola v spolupráci s EMC2 paráda na jednoduché tvary. Asi sa pustím do googlovania a skúsim niečo nájsť. Lebo ak mám pravdu povedať,tak som moc možnosti Linux CAD/CAM riešenia nezisťoval.
Přílohy
eMachineShop.JPG
Naposledy upravil(a) garulus dne 21. 4. 2013, 2:33, celkem upraveno 2 x.
PetrNC
Sponzor fora
Příspěvky: 423
Registrován: 19. 6. 2007, 7:32
Bydliště: Náchodsko

7. 6. 2010, 9:29

Je škoda, že v novějších verzích programu už není ten generátor ozubených koleček ..... :(
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2010, 9:05

PetrNC píše:Je škoda, že v novějších verzích programu už není ten generátor ozubených koleček ..... :(
No mám pred sebou verziu 1.69 a stále to tam je :) Choď na File>New>Gear :)
PetrNC
Sponzor fora
Příspěvky: 423
Registrován: 19. 6. 2007, 7:32
Bydliště: Náchodsko

8. 6. 2010, 8:48

Dík .... :)
zet
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 10. 2014, 11:28

26. 10. 2014, 11:17

Sikovny prehlad sucasnych CAD-ov /2014/ a strucny manual na eMachineShop v PDF:

http://www.iss-cheb.cz/tc/vystup/cad_manual.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „CAD“