Kde je moralka co dnes znamena slovo chlapa ??

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4907
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 4. 2015, 1:16

Psal jsem si s chlapikem z Bazose. Pan nacoroval material a ani netusil k cemu je. Po desitkach mailu, kde jsem mu donekonecna popisoval, oznacoval, upresnoval, krouzkoval co presne chci ( pan je pomalejsiho mysleni) jsme se domluvili a cekam marne na dobirku. Po par dnech mi prisel nasledujici mail, ktery me priznavam docela rozsekal. Nejaka dohoda preci nic neznamena, stavim dum a tak moralka jde preci k ledu ...

Pane .... , vím že to co vám nyní píši , ode mne zrovna rovné nebude , ale
bohužel chci se k vám zachovat slušně a ne aby jste mě měl za hovado .
Bohužel se mě dnes ozval pán na inzerát s trny a nabídl mě za komplet celou
sadu trnů i s frézami velmi slušnou částku samozřejmě převyšující vaši
nabídku. Samozřejmě tuším co jsi o mně řeknete , ale neurazte se a nezlobte se na mě
, ale opravujeme domek a každá koruna se hodí , tak snad pochopíte že
prodat za 2 tis. A nebo za 5tis , nebo více , to je rozdíl , a já to
bohužel nemůžu odmítnout , protože se nám peníze moc hodí . Prosím ,
nezlobte se na mě proto kvůli tomu

Děkuji vám moc za pochopení
Ludek Kremecek

Telefon: 604758378
Kromeriz
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

10. 4. 2015, 6:53

před časem jsem měl podobný problém na zdejším "bazaru" s koupí soustruhu. co k tomu dodat, to je prostě realita, slovo nic neznamená, tedy alespoň pro některé jedince. nezbývá než se s tím smířit. na druhou stranu, ten "tvůj" člověk se alespoň omluvil a uvedl důvod proč tak činí.
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8174
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 4. 2015, 7:45

Aspoň se omluvil. Jsou tací, kteří nechají člověka přijet v dohodnutý čas pro domluvený stroj a pak mu jenom řeknou, že to přece už prodali, protože ho někdo přeplatil...
Aleš Procháska
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

10. 4. 2015, 7:54

elbarto píše:... Pan nacoroval material... pan je pomalejsiho mysleni...snad pochopíte že
prodat za 2 tis. A nebo za 5tis , nebo více , to je rozdíl...
... Prosím,nezlobte se na mě...

Děkuji vám moc za pochopení
XY

Telefon: xxxxxxxxx
Kxxxxxxx

Promiň nebo nepromiň, nedá mi to!
Levně kupovat načórovaný materiál - to ovšem je naprosto OK, co? Ty jeden "morální chlape"! :lol: Zveřejněním korespondence, nacionálií, telefonního čísla a nařčením pána z krádeží jsi se zachoval, IMHO, mnohem nemorálněji. A též velmi neopatrně.:roll: Dávej si příště víc bacha na emoce! On ne každý má pomalejší myšlení a tak, kdybys to samé udělal např. mně, hnal bych Tě k soudu pro pomluvu a alespoň část baráku bych dostavěl za Tvoje prachy. :mrgreen:

P.S. Být Tebou, tak příspěvek o pánovi a nevydařeném kšeftíčku smažu nebo podstatně upravím.
Naposledy upravil(a) 613ziza dne 10. 4. 2015, 10:11, celkem upraveno 1 x.
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

10. 4. 2015, 9:36

Řeknu k tomu jedno jediné ... smaž to!!!!!!!!!!!!!! A buď rád, že Ti nevolá nějakej mladej ambiciozní právník. :wink:
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

10. 4. 2015, 10:07

to co ti pán napsal bude asi upřímné . K pochopení a omluvitelné ,například pro mne omluvitelné. Nechápu proč jsi do copy dal jeho jméno a číslo . On se v mých očích se zachoval víc chlap jak ty teď. Ale předpokládám že jsi to sem dal v naštvané euforii a zpětně se nad tím zamyslíš a smažeš to.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
trifid
Příspěvky: 102
Registrován: 2. 11. 2011, 2:53

10. 4. 2015, 4:07

Ano, získat od neznalého věci zboží za neadekvátně nízkou cenu je velmi chlapské a morální :? .

Jak předeslal Engineer, naštěstí (nebo spíš naneštěstí) nejsem už ani mladý ani ambiciozní, takže bych chtěl jen zakladatele vlákna přátelsky upozornit na skutečnost, že způsobem zveřejnění i jeho obsahem se mohl dopustit hned několika pochybení, z nichž dovoditelný trestný čin pomluvy je ten nejméně závažný.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4907
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 4. 2015, 4:13

Ha, ha, chudacek neznaly ... Jednalo se stare trny s lisakem, pekne davno prodal. Cena prodejcem uvadena je naprosta fikce, verim ze prodal nekomu, kdo mu dal o par stovek vic.
Rozhodne nic editovat nehodlam, potom bych se choval stejne. Kdyz neco napisu dokazu si zatim stat. Na ambiciozniho pravnika pred kterym se tady nekdo trese se vylozene tesim.

Pan mi jiz jednou trny prodaval a jeden ze dvou byl slusne ohnuty. Potom se vnutil s dalsim zbozi s tim, ze misto spatneho posle nahradu. Zlaty voci ...
Rambo007
Příspěvky: 189
Registrován: 9. 6. 2013, 7:56

10. 4. 2015, 5:00

Ty jsi jenom ztratil čas. Už mám za sebou, že jsme se domluvili, já vzal náklaďák a než jsem ujel 250 km, tak se dostavil někdo jiný a přeplatil mne. Prodávající byl bohužel silnější než já, takže jsem se zase otočil a vrátil...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

10. 4. 2015, 5:02

trifid píše:takže bych chtěl jen zakladatele vlákna přátelsky upozornit na skutečnost, že způsobem zveřejnění i jeho obsahem se mohl dopustit hned několika pochybení, z nichž dovoditelný trestný čin pomluvy je ten nejméně závažný.
Hihihi. ;-)
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

10. 4. 2015, 5:14

Ono se nic nevyresi. kdyz to budete psat verejne.
A z vlastni zkusenosti vim, ze bych to dal taky nekomu, kdo zaplati vic. Prodavali sme byt. Po dohode, ze to dame sousedke, se zastavil chlapik s hotovosti v igelitke a na kazde nase odmitnuti prihodil na stul balicek. Chteli jsme to resit tak, ze jim dame nejake "odskodne" ale byli hrdi. Myslim, ze toho pak litovali... A taky ten chlapik co to koupil. Kdyz jsme se vystahovali a davali mu klice, tak hledal marne lodzii :D
Ono se treba taky vzit do kozi toho cloveka. Pro nekoho, je par stovak nic a pro nekoho, kdo riskuje svou povest pro stejnych par stovak je to naopak hodne.
Ale da se to brat i obracene. Kdo chce koupit levne, musi pocitat s rizikem :)
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

10. 4. 2015, 7:22

:roll:
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 10:02, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

10. 4. 2015, 8:28

Pánové nejsme v Americe, všichni víme jak se v tomto státě krade (a nejde jen o pár korun), jména známe, adresy též není problém dohledat, ale ještě jsem neviděl, že by se nějaký právník našel, který by je žaloval, ba naopak, ještě jim bude dělat obhájce.
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

11. 4. 2015, 6:14

To Max : Akoze v Amerike sa nekradne ??? Hmmm.
Trosku hrdosti by to chcelo nie len hanit vsetko co je okolo nas a pozerat tam kde to clovek este nepozna ako na spasenie...

Mam tam polku rodiny od 68. Sestra je US obcan. Ale chvalu by som na nich moc neskladal a uz vobec ako priklad. Ludia ako kazdy iny.

Clovek je len clovek ojebe ta ci uz je z UA , SK , CZ , D alebo z vysnivanej USA.

Vsetko je o tom ci natrafis na slusnu osobu alebo spekulanta. Alebo ako pisal niekto vyssie na niekoho pre koho je par 100korun balik.
Tazko sudit bez pohladu na obe strany , alebo skor velmi lahko hlavne cez internet... :roll:

Ohanat sa pravnikom pri ksefte za par 100 alebo aj 1000korun je viac menej na smiech.
A ako ste spravne napisal pravnik tu PRAVDU obcas vidi akosi inak ako slusny pracujuci clovek a este si jej overenie a dokazanie v paragrafoch da slusne zaplatit.
Daj boh aby som nikdy tychto darmozracov nemusel zivit.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

11. 4. 2015, 7:13

to SO 545:

Špatně jsi mě pochopil. Myslel jsem to tak, že tam ti právník skočí po každé blbině, pokud vidí že by na tom něco vydělal a hlavně soudy tam fungují jinak než u nás.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“