Cyklus G73 na demo FANUC 21TB

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

30. 4. 2009, 9:10

Poradí někdo starci začátečníkovi s hrubovacím cyklem na FANUC-demo? Snad jsem ten typ opsal správně. Vypotil sem parametrický prográmek na soustružení a v něm použil parametry a cyklus G73. Neustále mám na tom cyklu chybu a neumím ji odstranit. Pokud cyklus obejdu, konturu mně to objede bez problémů. Program se na druhé řádce cyklu G73 zastaví. Má někdo chuť se na to podívat?. Není to do výroby tak, že na tom mé živobití nestojí. Program i náčrt přikládám. Moc sem toho ve Fanucu nenaprogramoval.

Alarm:
Ve významne oblasti byl použit nepovolený znak. Syntax Error.

Nic sem nenašel
Přílohy
nákres
nákres
O10.txt
nefunkční program s parametry pokud se použije cyklus G73
(1.47 KiB) Staženo 501 x
O8.txt
Funkční program bez parametrů
(759 bajtů) Staženo 409 x
Naposledy upravil(a) Hardmesr dne 2. 6. 2009, 2:04, celkem upraveno 4 x.
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

1. 5. 2009, 7:45

V předchozím příspěvku jsem přidal funkční program s použitím cyklů pouze s parametrem pro skok
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

2. 6. 2009, 2:14

Nemůže-li ti nikdo pomoc, pomož si sám a tak přikládám funkční soubor, který řeší výše naznačený problém s parametrickým programováním cyklů. Podařilo se mně jej ve spolupráci s jedním bývalým kolegou dořešit. Ovšem program byl odladěn na soustruhu s řídícím systémem FANUC Oi-TC a tak dosud nevím jestli by tak pracoval i na FANUC 21 TB. V programu jsem musel provést některé úpravy, neboť se neshodují u těchto dvou ŘS všechny G kódy a ani cykly pro stejnou funkci nejsou stejné. Tak sem musel např. zaměnit cyklus G73 za cyklus G71, zaměnit i některé rozměry z důvodu menších parametrů stroje, atd. Snad tento prográmek pomůže někomu, kdo by se chtěl pustit do parametrického programování cyklů a ještě to nedělal. Program projel bez chyb, ovšem pouze nasucho, neboť sem se tam vecpal při výrobě série. Jistě by se tam našla nějaká chybička co se týče tvaru. Hardmesr
Přílohy
O11.txt
Funkční program s parametry a cykly.
(1.44 KiB) Staženo 601 x
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“