corona virus - obecna diskuze

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Zamčeno
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8949
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

14. 3. 2020, 9:13

Nákaza (2011)
https://www.csfd.cz/film/273515

Doporučuji.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Radislav
Příspěvky: 324
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

14. 3. 2020, 9:14

Britt píše: 14. 3. 2020, 6:27
Radislav píše: 14. 3. 2020, 5:21 Od utery nosim v praci respirator po vetsinu casu. Sice mam jenom jeden. Druhy ma moje pritelkyne a treti jsem dal svagrovi co jezdi kamionem.

V utery a stredu se mi nekteri smali. Ve ctvrtek uz skoro nikdo a v patek uz se nikdo nesmal. Bohuzel sice ucinnost s pribejvajicimi dny co ho mam klesa ale ja porad tvrdim porad lepsi neco nez nic. Jediny kde se pohybuju kde je vic lidi je prave v praci a v obchode a to mam opravdu jedinej zakrytou drzku.

Vcera jsem konecne donutil segru nosit rousku. Je kadernice.
Nosíš roušku i při chřipkové epidemii? Schválně si najdi počty nakažených chřipkou a jejich úmrtí, kde chřipka zatím jednoznačně vede, ale žádná panika a vyjímečné stavy kolem toho nebyly.
Co budeš dělat, až v Evropě vypukne taková Ebola? Je jen otázkou času, kdy to sem někdo přitáhne.
Chřipková epidemie zavírá státy do karantén ? Já to dělám proto abych co nejvíc omezil "rozšiřování" a kontakt omezuju na minimum. Pořád jsem názoru ,že udělat proto co nejvíc a kdyby to tak udělal každej tak ty opatření opadnou rychleji. Spousta lidí tady pak bude brečet na ekonomické dopady atd... které se dotknout stejně Nás všech. Takže podle tebe je to přehnaná reakce ,že někdo jedná preventivně/zodpovědně ?
tiborius
Příspěvky: 365
Registrován: 9. 8. 2018, 1:58

14. 3. 2020, 11:40

O závažnosti korona netreba diskutovať tečie to aj z vodovodu, ja sa bojím hlavne toho čo z toho bude. prebiehajú mi otázky v hlave typu:

nie je to len predohra alebo predpríprava pred globálnou krízou? - ktorá musí dojsť? každý to cíti.
je to hra medzi veľkými hráčmi USA vs Čína + putin ?
padli dvojičky v USA s požehnaním vlady USA pre dosahnutie určitých cielov ktoré by za normálu nikdy nedosiahli len ak šokujú obzvatelstvo_?
A určite veľa vymýšľam, a nechcem byť konšpirantom.

Ináč som sa zasmial lebo v správach na Slovensku padol super výrok : súkromníci majú jednoducho smolu.

Ani ja to neberiem /koronu/ na ľahkú váhu a dávam pozor. mám 86 a 82 ročné babky. nejdem k nim a zavolal som im aby dávali pozor. Asi by to nedali. :( :( :(
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2020, 11:46

clovek musi zustat racionalni a chovat se opatrne, vic nam nezbyva
jeste taky muzem poskytnout nadbytecny vykon nasich pc vedcum k simulacim

a pak uz jen
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

14. 3. 2020, 12:18

Kdo může být v klidu...
Přílohy
karantena.jpeg
romanf
Příspěvky: 692
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

14. 3. 2020, 12:23

tiborius píše: 14. 3. 2020, 11:40 nie je to len predohra alebo predpríprava pred globálnou krízou? - ktorá musí dojsť? každý to cíti.
je to hra medzi veľkými hráčmi USA vs Čína + putin ?
padli dvojičky v USA s požehnaním vlady USA pre dosahnutie určitých cielov ktoré by za normálu nikdy nedosiahli len ak šokujú obzvatelstvo_?
A určite veľa vymýšľam, a nechcem byť konšpirantom.
áno veľa vymýšľaš a si konšpirátor

Extrémne smrtiace vírusy sa vyskytovali od nepamäti a k prenosom na človeka dochádzalo odjakživa.
Pokiaľ však jednu jaskyňu obýval 20 členný kmeň a najbližsia ďalsia jaskyňa bola 20km ďaleko, tak ten kmeň po nakazení skátka vykapal a svet šiel ďalej a nikto sa o ničom nedozvedel.
Dnes máme na zemi 7,5mld ľudí a z nich 6 má neskutočnú potrebu furt niekde cestovať a zgrupovať sa.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10131
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2020, 12:25

Udělal jsem kontrolu zásob dezinfekčních prostředků
,slivovice -mám .hruškovice -mám, višňovice-mám, meruňka -mám ,kalvádos -mám ,RUM třtinový -mám ,Metaxa a podobné -mám ,pár lahví vína - mám .kurva to bude krásná karanténa :wink: Díky všem zákazníkům za úplatky :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

14. 3. 2020, 12:34

Tak to já jsem včera dělal kontrolu ve špajzu a zjistil jsem, že kvůli chlastu nemusím minimálně měsíc ani do sklepa :lol:
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5300
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

14. 3. 2020, 12:41

Tak to já sice musím do sklepa, ale říkám si jaký to byl skvělý nápad objednat u kamaráda v lednu těch šest kartonů slivovice a sedm kartonů růžového šáňa :D A pak ten mix od zákazníků, takže to klidně můžou dát karanténu na měsíc...
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
tiborius
Příspěvky: 365
Registrován: 9. 8. 2018, 1:58

14. 3. 2020, 1:25

romanf píše: 14. 3. 2020, 12:23
tiborius píše: 14. 3. 2020, 11:40 nie je to len predohra alebo predpríprava pred globálnou krízou? - ktorá musí dojsť? každý to cíti.
je to hra medzi veľkými hráčmi USA vs Čína + putin ?
padli dvojičky v USA s požehnaním vlady USA pre dosahnutie určitých cielov ktoré by za normálu nikdy nedosiahli len ak šokujú obzvatelstvo_?
A určite veľa vymýšľam, a nechcem byť konšpirantom.
áno veľa vymýšľaš a si konšpirátor

Extrémne smrtiace vírusy sa vyskytovali od nepamäti a k prenosom na človeka dochádzalo odjakživa.
Pokiaľ však jednu jaskyňu obýval 20 členný kmeň a najbližsia ďalsia jaskyňa bola 20km ďaleko, tak ten kmeň po nakazení skátka vykapal a svet šiel ďalej a nikto sa o ničom nedozvedel.
Dnes máme na zemi 7,5mld ľudí a z nich 6 má neskutočnú potrebu furt niekde cestovať a zgrupovať sa.
budem rád ak pravda bude na tvojej strane. a to fakt
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8178
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2020, 1:51

Jinak kdo má potíže s Covid-19, může se těšit, už se chystá nová verze s vychytanými chybami, Covid-19 Pro :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

14. 3. 2020, 3:05

:D :D :D
zverodoktor
Příspěvky: 3023
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

14. 3. 2020, 3:32

A vraj vedci majú už vakcínu, ale zatiaľ ju nemôžu uviesť do obehu lebo ešte nespôsobuje autizmus :-)

A ako vidím, zásoby alkoholu na dezinfekciu máte všetci ale na tú mrchu pritom najlepšie funguje mydlo.
Asi by ste s toho mali vyrábať Debouché :lol: :
https://www.youtube.com/watch?v=0Zz4eE-9Ypc
romanf píše: 14. 3. 2020, 12:23 Extrémne smrtiace vírusy sa vyskytovali od nepamäti a k prenosom na človeka dochádzalo odjakživa.
Pokiaľ však jednu jaskyňu obýval 20 členný kmeň a najbližsia ďalsia jaskyňa bola 20km ďaleko, tak ten kmeň po nakazení skátka vykapal a svet šiel ďalej a nikto sa o ničom nedozvedel.
Dnes máme na zemi 7,5mld ľudí a z nich 6 má neskutočnú potrebu furt niekde cestovať a zgrupovať sa.
A to čiatočne funguje aj dnes. Preto ešte ebola nezabila zemeguľu, lebo kým sa dakam dostane chorý tak ho ten vírus zabije. Je nielen smrteľný, ale našťastie aj moc rýchly.
A pri chrípke je ti od začiatku mizerne a položí ťa do postele. Covid je u mnohých nakazených s miernymi, alebo dokonca žiadnymi príznakmi.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

14. 3. 2020, 3:37

Koukám, že nám hospůdky zavřeli, tak se to snažíte čecháčkovsky ochcat... :)
Dva aktuální postřehy:
1. Snaha většinové populace tuto situaci ochcat a jedno zda v CZ či SK se nakonec o to víc obrátí proti ní. Stávající situace to jen potvrzuje vzhledem k obsahu v odkazu výše...
Zdá se, že už nezabírá ani komunikace druhu "C" jež zde popsal GeeSnake dříve :-(
Jak jinak si vysvětlit, že po nejaktuálnějších zákazech populace nechápe výhružky z titulku následujícího druhu "Prymula: Pokud to nezabere, budeme přísnější", což znamená jen jediné zákaz vycházení či rovnou tzv. stanné právo
2. Ten soudruh co se tady na oko snaží dělat vše pro lidi, měl toto dělat už v době, kdy byli psané ty příspěvky z toho odkazu výše :?
Tehdá to mělo ještě smysl.
Teď mne to přijde tak, že nejde o nic jiného než o jeho PR, byznys a zachování status quo, tj. posílit svou pozici na věčné časy a... skrátka obdobně jak to udělal teď Putin :twisted:
Protože vzhledem k tomu jak to vedl posledních několik let, nelze čekat že výjimečný stav či dokonce případné stanné právo bude ještě někdy zrušené, protože absolutní moc to umožňuje...

Nevyhnutně to bude tak, že pokud se kolem 8.3. vrátili do CZ desítky tisíc nehlídaných a karanténu nedržících vychcánku z Itálie tak nejpozději kolem 22.3. tady geometrickou řadou vystřelí počet nemocných a dozvíme se to, jenom pokud táto čísla už nebudou pokládaná za státní tajemství... nebo tak, že příjde zmíněný zákaz vycházení :?
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2020, 3:49

Mex píše: 13. 3. 2020, 11:13 Klidně mě nazývejte sprostými slovy, ale jsem rád, že je tam zrovna ten Babiš.
A pokud Babiš brzdil paniku, tak to bylo v oblasti zásobování.
Ono Budelípovi nic jiného, než brzdit paniku nezbývá, protože má hodně másla na hlavě:

"Máme nulový rozpočet na nové zásoby potravin, řekl předseda hmotných rezerv. Česká Správa státních hmotných rezerv má zásoby potravin pouze na 1,3 dne. Zvýšení na tři dny mělo zajistit ministerstvo zemědělství už před čtyřmi lety. Je to dáno především přidělenými finančními prostředky do našeho rozpočtu."

Další obrázek o kvalitách našeho ministerského předsedy je možno si udělat z toho, že místo aby udělal pořádek v nemocnici, tak má najednou čas se hádat s novináři o tom, zda lžou a jestli je to všechno jen kampaň a účelovka:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/se ... o-40316690

O tom, že až tohle pomine, nasadí Babiš všechny páky, aby zlikvidoval co nejvíc OSVČ a malých i středních podniků, myslím nikdo nepochybuje.
Ostatně to ani příliš netajil:
GottwaldoBabiš.jpeg
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Zamčeno

Zpět na „Provozní záležitosti“