Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 5:03

v clanku pisi ze "nejspíš platí plnou tržní cenu", takze jen dohady, mozna i dezinformace
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

9. 10. 2022, 5:20

Dobrý, no ale je tam také uvedeno KDO obdrží = bude mu přerozdělen výnos z této daně?
No to je přece jasný - jako vždy to rozkradou "modrý straky" .
A rozdělí to podle hesla " Komu chceme pomůžeme - komu nechcem nemůžeme!"
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5297
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 10. 2022, 5:25

Ferrit píše: 9. 10. 2022, 5:20
Dobrý, no ale je tam také uvedeno KDO obdrží = bude mu přerozdělen výnos z této daně?
No to je přece jasný - jako vždy to rozkradou "modrý straky" .
A rozdělí to podle hesla " Komu chceme pomůžeme - komu nechcem nemůžeme!"
Myslíš jako to pred nima kradli komouši, po nich socani, anofert? No nemaj si co vyčítat, tak proč trefuješ jen vrány? Nejaká úchylka :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

9. 10. 2022, 6:05

Dobrý, no ale je tam také uvedeno KDO obdrží = bude mu přerozdělen výnos z této daně?

No to je přece jasný - jako vždy to rozkradou "modrý straky" .
A rozdělí to podle hesla " Komu chceme pomůžeme - komu nechcem nemůžeme!"

Myslíš jako to pred nima kradli komouši, po nich socani, anofert? No nemaj si co vyčítat, tak proč trefuješ jen vrány? Nejaká úchylka
Ne beztrestně kradou zejména ti co jsou u vesla! Takže nyní modré straky a černoprdelníci a hlavně "celta" povýšená na boudu - na lidi! Žádná úchylka!
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 6:49

robokop: Cena za jakou nakupuje Maďarsko plyn není veřejně známá. Takže odkazy na články novinářů, kteří šíří pouze nějaké své dohady (přesněji dezinformace) nejsou ani tak odkazem na zdroj, jako spíš důkazem toho, jakým sračkám jsi ve své naivitě ochotný uvěřit. Je zajímavé, že podobné dezinformace byly vypuštěny zrovna v době, kdy demonstranti v různých zemích EU požadovali, aby jejich vlády uzavřely kontrakty na dodávky plynu s Ruskem, stejně jako to udělalo Maďarsko. Ten tlak bylo nutné oslabit. Žádný z těch článků nevychází z relevantních zdrojů, je to jen součást propagandy. Teď už je to asi jedno, protože plyn z Ruska stejně nebude.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8947
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 10. 2022, 7:23

QNX píše: 9. 10. 2022, 6:49 robokop: Cena za jakou nakupuje Maďarsko plyn není veřejně známá. Takže odkazy na články novinářů, kteří šíří pouze nějaké své dohady
A co teda šíříš ty, když ta cena není veřejně známá?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
kaba2
Příspěvky: 73
Registrován: 8. 12. 2007, 9:20
Bydliště: Vyškov

9. 10. 2022, 7:35

QNX píše: 9. 10. 2022, 6:49 robokop: Cena za jakou nakupuje Maďarsko plyn není veřejně známá. Takže odkazy na články novinářů, kteří šíří pouze nějaké své dohady (přesněji dezinformace) nejsou ani tak odkazem na zdroj, jako spíš důkazem toho, jakým sračkám jsi ve své naivitě ochotný uvěřit. Je zajímavé, že podobné dezinformace byly vypuštěny zrovna v době, kdy demonstranti v různých zemích EU požadovali, aby jejich vlády uzavřely kontrakty na dodávky plynu s Ruskem, stejně jako to udělalo Maďarsko. Ten tlak bylo nutné oslabit. Žádný z těch článků nevychází z relevantních zdrojů, je to jen součást propagandy. Teď už je to asi jedno, protože plyn z Ruska stejně nebude.
I kdyby jsi tady předložil notářsky oveřenou informaci , tak reakce bude tato:
https://www.youtube.com/watch?v=tY711Pn6qRw
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

9. 10. 2022, 7:51

pafik píše: 9. 10. 2022, 3:04 Já nevím, já na místě Orbána bych za tu podporu něco chtěl a kdyby ne, tak bych se přidal k ostatním a šil bych do Putlera. Neříkej, že je tak blbej, že to dělá za dobrý slovo.
Třeba dostavět Paks?
A možná při případném porcování Ukrajiny by Orbán nepohrdl kouskem Zakarpatí, kde je velká maďarská menšina. Ale tohle berte jako opravdu velkou spekulaci.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Fa ... ajin%C4%9B
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
3pajky
Příspěvky: 220
Registrován: 26. 12. 2015, 7:22

9. 10. 2022, 8:00

Hosi, doteraz sa plakalo ze co sa stane ked prestane prudit rusky plyn...
Teraz je off nie?
A v spravach nic. Nic, ako su naplnene zasobniky, odkial bude dostupny dopyt,..
A kolko je vobec nase.
Pride mi to ako ze radsej nesiria paniku.
Tie ich blbe lode mi pridu skor ako spam,, ako sa tvarit ze je to ok.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

9. 10. 2022, 8:21

3pajky píše: 9. 10. 2022, 8:00 Hosi, doteraz sa plakalo ze co sa stane ked prestane prudit rusky plyn...
Teraz je off nie?
A v spravach nic. Nic, ako su naplnene zasobniky, odkial bude dostupny dopyt,..
A kolko je vobec nase.
Pride mi to ako ze radsej nesiria paniku.
Tie ich blbe lode mi pridu skor ako spam,, ako sa tvarit ze je to ok.
rwe-gasstorage
"Jsme největším provozovatelem podzemních zásobníků plynu v České republice. Provozujeme celkem 6 podzemních zásobníků plynu na principu virtuálního zásobníku plynu s celkovým provozním objemem přes 2,7 mld. m³, což představuje přibližně dvouměsíční spotřebu plynu České republiky v období zimních měsíců."

https://www.rwe-gasstorage.cz/publikova ... i-kapacita
https://www.rwe-gasstorage.cz/publikova ... stav-zasob

Technická kapacita 28,9 TWh, aktuální stav k dnešnímu dni je 27,9 TWh
Pokud umím počítat, tak rwe-gasstorage má teď zásobníky naplněné na 96,54%
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22423
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 8:32

Ano ale lze si udelat predstavu na zaklade cen ktere jsou z techto odvozene. O tom jsou ty clanky a je to tam jasne napsane z ceho vychazeji a jak k tomu prisli takze je to hodne daleko od dezinformaci.
QNX píše: 9. 10. 2022, 6:49 robokop: Cena za jakou nakupuje Maďarsko plyn není veřejně známá. Takže odkazy na články novinářů, kteří šíří pouze nějaké své dohady (přesněji dezinformace) nejsou ani tak odkazem na zdroj, jako spíš důkazem toho, jakým sračkám jsi ve své naivitě ochotný uvěřit. Je zajímavé, že podobné dezinformace byly vypuštěny zrovna v době, kdy demonstranti v různých zemích EU požadovali, aby jejich vlády uzavřely kontrakty na dodávky plynu s Ruskem, stejně jako to udělalo Maďarsko. Ten tlak bylo nutné oslabit. Žádný z těch článků nevychází z relevantních zdrojů, je to jen součást propagandy. Teď už je to asi jedno, protože plyn z Ruska stejně nebude.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
3pajky
Příspěvky: 220
Registrován: 26. 12. 2015, 7:22

9. 10. 2022, 8:43

Ja pocitat neviem, tak necham pocty iným.
Ale pisu na 2 mesiace.
Kolko z tej kapacity je predanych iným krajinam?

Dalej necitat offtopic.
Pisu len ako je to u nas, ale je to predane inam. Vsivac.

Ale ako tichucko je teraz s týmto.


Posrate hovada, nejaky zelezniciar co rozumie zavlazovaniu rozhoduje o Nas, berie prachy, ktore sme mu neschvalili, My ako zamestnavatel. Si robi co chce.



Hej sorry, sere ma ked cap robi zahradnika.



A kua nema SR vacsinovy podiel v ele?
Selic
Příspěvky: 663
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

9. 10. 2022, 9:08

Mart76 píše: 9. 10. 2022, 7:51
pafik píše: 9. 10. 2022, 3:04 Já nevím, já na místě Orbána bych za tu podporu něco chtěl a kdyby ne, tak bych se přidal k ostatním a šil bych do Putlera. Neříkej, že je tak blbej, že to dělá za dobrý slovo.
Třeba dostavět Paks?
A možná při případném porcování Ukrajiny by Orbán nepohrdl kouskem Zakarpatí, kde je velká maďarská menšina. Ale tohle berte jako opravdu velkou spekulaci.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Fa ... ajin%C4%9B
On už si na ten kousek Zakarpatí brousil zuby a na jaře rozdával maďarské pasy. Akorát mu to nějak nevyšlo.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Dawe
Příspěvky: 2558
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

9. 10. 2022, 9:16

3pajky píše: 9. 10. 2022, 8:00 ...A v spravach nic. Nic, ako su naplnene zasobniky, odkial bude dostupny dopyt,..
A kolko je vobec nase.
Pride mi to ako ze radsej nesiria paniku...
Jestli myslis zpravy v CR, tak zrovna dnes ve druhe casti OVM o tom byla debata snad na pulhodinu. Plus Sikelu jsem slysel o tomtez mluvit z radia vcera. A to byly jedine zpravy co jsem mel cas sledovat.
OVM
OVM
Naplnenost je cca 87-89% a udajne jeste stale pomalu pribyva.
Viz statistika na https://agsi.gie.eu/
agsi
agsi
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10131
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2022, 10:20

Selic píše: 9. 10. 2022, 9:08
Mart76 píše: 9. 10. 2022, 7:51
pafik píše: 9. 10. 2022, 3:04 Já nevím, já na místě Orbána bych za tu podporu něco chtěl a kdyby ne, tak bych se přidal k ostatním a šil bych do Putlera. Neříkej, že je tak blbej, že to dělá za dobrý slovo.
Třeba dostavět Paks?
A možná při případném porcování Ukrajiny by Orbán nepohrdl kouskem Zakarpatí, kde je velká maďarská menšina. Ale tohle berte jako opravdu velkou spekulaci.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ma%C4%8Fa ... ajin%C4%9B
On už si na ten kousek Zakarpatí brousil zuby a na jaře rozdával maďarské pasy. Akorát mu to nějak nevyšlo.
jj první šli pro pasy Indomaďaři :mrgreen: :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“