úprava malých řemenic v dosahu pražské MHD

řemenové převody a pohony linearizace pohybu pomocí řemenu
Odpovědět
Cygnus
Příspěvky: 30
Registrován: 7. 7. 2010, 4:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2011, 3:01

Zdar všem,

potřeboval bych za rozumnou cenu upravit dvě řemenice typu 26T5-21, abych je mohl osadit na 8mm hřídel a krokový motor 863S22 (http://www.cncshop.cz/PDF/863S.pdf).

Nemám soustruh a prasit materiál obyčejnou vrtačkou se mi příčí.

Problém je trochu v tom, že řemenice jsou relativně malé a 12mm hřídel motoru má plošku. Vůbec netuším jestli lze podobný otvor snadno vytvořit a pokud ne, jestli zbývající 4mm hliníku stačí k udržení zajišťovacího červíku (M4). Viz hrubý náčrtek.

Řemenice jsou http://www.tyma.cz/eshop/produkty/21t05-26-2-16354/
Ale pozor na to, aktuálně mají v popisu nesprávné údaje a řemenice nemá otvor 8mm, ale pouze cca 6mm hluboké otvory asi 3 - 5mm v průměru (zužující se důlek ve středu řemenice).

Potěšilo by, kdybych nemusel řemenice nikam posílat, ale mohl se s nimi zastavit v dílně - nejsa motorizován v dosahu pražské MHD.

P.S. opravuji, protože jsem zmatkař a dělám víc věcí najednou, což se mi často vymstí, tak byla v náčrtku chyba, správný průměr středu řemenice je 26mm
Přílohy
náčrtek
náčrtek
uprava_remenic.png (9.89 KiB) Zobrazeno 8054 x
Naposledy upravil(a) Cygnus dne 6. 1. 2011, 8:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2011, 9:22

Takovouhle díru Ti ale nikdo nevysoustruží, ta vnitřní ploška tam je velký problém. To by se muselo buď vyfrézovat na CNC co nejmenším průměrem nástroje, a stejně by tam zbyly malé rádiusy místo ostrých rožků. Nebo vyřezat na drátovce, nebo vyštosovat na obrážečce, ale nevím jak s nástrojem. Pokud existuje jiný vhodný způsob, prosím poučte mě.
Petr Spáčil
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2011, 9:31

idelaní by bylo stavajici díru pretocit na treba prumer 14 a potom udelat vlozky s presahem a zatepla je tam nalisovat.Potom uz se jenom skalibruje dira ve vložce a maš to hotové.
Jan Danda
Sponzor fora
Příspěvky: 1143
Registrován: 8. 7. 2009, 9:55
Bydliště: jarpice

5. 1. 2011, 9:38

Myslím,že vůbec nebude vadit udělat díru pro utahovacího ,,červika,, j jedné z drážek pro řemen.Bude tam víc materiálu.Osobně bych ty díry udělal dvě vedle sebe a pro jistotu dva červiky na sebe.
Uživatelský avatar
CAWEDOG
Příspěvky: 326
Registrován: 1. 3. 2008, 9:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2011, 9:54

pokud tu vlozku udelas s desetinovym presahem tak nemusis nic zajistovat.Není možné aby se bez znicení remenice pootocila.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

5. 1. 2011, 10:03

jen domněnka-v místě plošky na obrážečce udělat drážku a do ní dát pero (či klínek) tak,aby vznikl žádaný tvar.....a nebijte mě :D
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2011, 12:11

cerviky jsou dobre na hodne male motory

u 4Nm u kterych mi cerviky nechteli prilis drzet jsem pouzival sverny krouzky ktery to zavreli pres ten naboj

co se tech uprav tyce, klidne se po predchozi tel. dohode zastav (Hadovka)
605 269 601
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Cygnus
Příspěvky: 30
Registrován: 7. 7. 2010, 4:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2011, 9:35

Motor je 2Nm - nejslabší varianta z odkazovaného PDF, hřídel obou motorů je stejná

Protože jsem zmatkař a dělám víc věcí najednou, což se mi často vymstí, tak byla v náčrtku chyba, správný průměr středu řemenice je 26mm. Tím pádem tam je trochu víc materiálu na červík, příp. jiné možnosti. Ostatní rozměry byly správně, včetně toho, že to má Tyma blbě na webu (v PDF to mají správně).

> robocop
Díky. Ozvu se.

Svěrným kroužkem je myslíte něco takového http://www.teatechnik.cz/produkty/svern ... a/tlk-110/?

Na druhé hřídeli (8mm) už mám pro červík vyfrézovanou drážku, nikoli jen plošku. Ale v zásadě nic nebrání to řešit stejně.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22432
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2011, 12:01

Mel jsem kdysi na krokacich 4nm cerviky casem se to vymackavalo a s prechodem na serva jsem to parkrat protocil
Resil jsem to nariznutim toho naboje a sevrenim ocelovym krouzkem takovym trmenem
Fakt je ze ty serva meli hridel tusim 19mm takze ta stena toho naboje byla asi 3mm a to slo paradne sevrit
Navic se cervik neomackava do hridele a nemusi se upravovat hridel motoru

V kazdem pripade neco vymyslime a na miste vyrobime
Material i vercajk tu je
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kaplanj
Příspěvky: 24
Registrován: 10. 2. 2010, 4:39

12. 1. 2011, 9:38

Cygnus píše:Motor je 2Nm - nejslabší varianta z odkazovaného PDF, hřídel obou motorů je stejná

Protože jsem zmatkař a dělám víc věcí najednou, což se mi často vymstí, tak byla v náčrtku chyba, správný průměr středu řemenice je 26mm. Tím pádem tam je trochu víc materiálu na červík, příp. jiné možnosti. Ostatní rozměry byly správně, včetně toho, že to má Tyma blbě na webu (v PDF to mají správně).

> robocop
Díky. Ozvu se.

Svěrným kroužkem je myslíte něco takového http://www.teatechnik.cz/produkty/svern ... a/tlk-110/?

Na druhé hřídeli (8mm) už mám pro červík vyfrézovanou drážku, nikoli jen plošku. Ale v zásadě nic nebrání to řešit stejně.
Tak to musime opravit , dekuji
sverna pouzdra uz jsou levna a nektere typy maji takovou svernou silu ze roztrhnou remenici,
zakaznikovi co upinal svernym pouzderem pstenec hlinikove ozubene remenice se to podarilo,
ale to byl vyjimecny pripad, prstenec byl velmi slaby s velkym prumerem-na zakazku.
http://www.tyma.cz/files/katalogy/tyma_pouzdra.pdf
kaplanj@tyma.cz
www.tyma.cz
Odpovědět

Zpět na „řemenové převody a pohony“