WINDOWS 8

ruzne programy,konverze dat, digitalizace, atd...
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2012, 7:38

Uz nekdo z vas spokojene uziva tento system ?
Jak jste spokojeni, jak je to se z-5tnou kompatibilitou, jede vam na tom vas oblibeny software ?

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 830
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

29. 11. 2012, 8:35

Ano já - nahodil jsem to hned třetí den, jak byly uvolněné. Moje poznatky v krátkosti:

- upgrade (vista) a samotná instalace bez problému a v pohodě |(platba za licenci online přes PayPal - okamžitě to šlapalo ...)
- ty dlaždice musel vymýšlet někdo totálně sjetej LSD - něco tak zkurveného jsem ještě nezažil. Drtivá většina aplikací je naprosto nepoužitelná nereagující na jakékoliv ovládání. Nebyl jsem v tom schopen udělat naprosto nic - nakonfigurovat mail, spustit prohlížeč, napsat text. Plochu jsem měl zahnojenou totálníma zbytečnostma typu soc sítě, nějaké debilní počasí v Sao Paulu a nějaké vypatlané přehledy akciových trhů - na které jsem v poslední době už alergický, protoře mi je cpe kdejaký kokot, který má díru do prdele 7x týdně po telefonu, a už mě unavuje je posílat do .....******
- dost krutě chybí tlačítko Start - musel jsem doinstalovat placenou aplikaci.

ale má to i svoje přednosti. Pokud se těch dlaždic zbavíte a přepnete na normální plochu, tak je to přehlednější.
- dále to jede hodně svižně - ta rychlost mě příjemě překvapila. Oproti Vistě mi to na čtyřjádru s 4 GB paměti lítá jako namydlený blesk
- dost starých programů je kompatibilních - a to i takové, které byly psané pro win 3.11 - k mému překvapení mi to chodilo !!! Je sice fakt, že úplně všechno ne, ale funguje toho dost.
- pokud dojde k nějakému pádu, tak se to umí docela solidně zotavit
- startuje to opravdu rychle - u mě necelých 40 sec.
v režimu plochy se to ovládá velmi dobře.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8946
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 11. 2012, 8:52

mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

29. 11. 2012, 9:51

Mám podobnou zkušenost jako R-stick. Dlaždice úplně na hovno (fakt mě nezajímají zprávy z Číny nebo akcie v USA). IE vypadá totálně jinak pokud ho pustíš z dlaždice a pokud ho pustíš z plochy. Dlaždice mají font jak na velkej jak na plakátechVŘSR, na desktopu jsou blechy jak ve smlouvě na nádobí. To, že se to ovládá najetím do rohů obrazovky je pro ovládání myší na velkém monitoru fakt super, tenisový loket do pár dnů zaručen. Dlaždice se skládají automaticky jak sami chtějí (nejde si na té Metro obludnosti je naskládat tak, jak by člověk chtěl), spousta z nich má dostupný obsah jen pro pár vyvolených zemí (ano, opravdu není např. k dispozici ani jeden server pro zprávy v češtině),...

Celkově to vypadá jako bastl desktopových Windows a nějakého systému pro tablety/mobily. Bez nabídky Start se nedá seriozně pracovat. Dobu, kdy mám posetou plochu stovkou ikon, už je naštěstí za sebou. Nainstaloval jsem to 2x, snažil se to používat alespoň pár dní, ale šlo to zase pryč.
SABLE-2015
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

29. 11. 2012, 9:52

kutil_tim píše:>>- startuje to opravdu rychle - u mě necelých 40 sec. :lol: :lol: :lol:
hmmm vylepšení xp jdou za kolem 30sec
proč potřebuješ w8 ??
Chtěl jsem vyřešit problém 32bit XP na notebooku se 4GB RAM. Ale při instatalaci se mě to stejně nezeptalo a nainstalovao 32bit W8.
SABLE-2015
yaqwsx
Příspěvky: 137
Registrován: 9. 9. 2011, 1:12

29. 11. 2012, 6:19

W8 používám. Metro stojí za prd, ale potřebuji do něho vůbec lozit? I když jsem používal Windows 7, tak jsem Start používal pouze stylem, že jsem uhodil do klávesy win a napsal, co jsem potřebovala stiskl enter. Metro funguje stejně - jen to jinak graficky vypadá. Cokoliv hledat myší i v klasickém startu je neskutečně neefektivní.
Na osmičkách je konečně použitelný task manager, propracovaný dialog kopírování souborů. S upragradem z W7 bych nespěchal, ale z čehokoliv staršího - rozhodně.
Gif
Příspěvky: 28
Registrován: 19. 9. 2011, 8:51
Bydliště: Brno

29. 11. 2012, 6:33

Na ntb kde jsem mel XP ted mam W8 32bit (protoze na ne ted vyvyjime)
- bootuje to rychleji (ale porovnavam temer nove W8 s rok starymi XP se spoustou programu)
- neco je takove gumovejsi, neco rychlejsi, celkova odezva v pohode ... ale vytezuje to grafickou kartu takze vetrak jede vzdy alespon na minimalni otacky
- jako tlacitko start jsem nainstaloval "Classic shell" (je zdarma a ma dost variant nastaveni)
- na ntb mi nefunguje ctecka karet - neni driver
- hw tlacitko "mute" zvuk vypne, ale uz nezapne.
- nemuzu byt pripojeny zaroven na ethernet a na wifi (pri pripojeni kamelu mne odpoji z wifi ... coz mne neskutecne se*e protoze debug/upload programu do toho slavneho Surface tabletu je prez wifi ale firemi sit je po kabelu)

Ale bacha - UX (Metro) aplikace se na pozadi automaticky ukoncuji pokud je potreba volna pamet. Predpoklada se ze pri prechodu na pozadi si app ulozi stav/data a pri novem spusteni vse obnovi, coz spousta ale app nedela nebo ne uplne.
No a mozna protoze "desktop" je ted taky "Metro aplikace", tak to (za mne nejasnych okolnosti) obcas ukoncuje i nektere desktop programy ... napr. prohlizec, takze pokud si napriklad rozepisete neco do weboveho formulare, tak mate smulu. Kolegovi co resi administravtivu se to stava vzdy kdyz to nejmene potrebuje, v mem pripade jsem na to zatim narazil jen asi dvakrat.

Na tabletu to je dobry system, na destopu (krome vyse uvedenych drobnosti) mi to prijde v pohode ale metro vubec nepouzivam.
Nevidim duvod proc prechazet pokud neni vyslovne potreba.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 830
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2012, 10:32

kutil_tim píše:>>- startuje to opravdu rychle - u mě necelých 40 sec. :lol: :lol: :lol:
hmmm vylepšení xp jdou za kolem 30sec
proč potřebuješ w8 ??
Ten upgrade je hlavně z důvodu zrychlení celého systému a lepší práce. Ono totiž ne každý na compu honí CAD, CAM a Mach3 - ale třeba taky databázové aplikace, návrhy webových stránek a spousta dalších věcí. XP A Visty jsou v důsledku spousty upgradů a záplat tak zahnojené, že se na nich nedá smysluplně dělat - a trávit celé dny nějakým optimalizacema a zrychlováním aby se mi soubor v konečném výsledku otevírel místo minuty 51 sec - na to se opravdu můžu ******. Schválně si zkus pod XP otevřít SQL souhor, který má 120 MB - bude ti to trvat skoro 2 minuty a usmažíš procesor .... pokud se ti to nekousne .....

Další důvod je minimální starost o funkci systému - já prostě potřebuji normálně pracovat a ne se hrabat v něčem a furt něco nastavovat a vylepšovat aby to jelo rychleji. Na to prostě nemám čas.

Co se týče rychlosti, tak W8 splnily mé očekávání, a dokonce je i předčily. To startování systému, kterému ses smál mi nyní trvá celých 8 sec - vyměnil jsem disk a dal jsem místo něj SSD (původní nyní slouží jako druhý datový disk). Ve spojení s W8 mi veškeré aplikace chodí doslova jako blesk - momentálně mě nejvíc zdržuje načítání dat z internetu - ale i to budu mít za 2 měsíce vyřešeno (k baráku mám natažený optickyý kabel - jen ještě pořídit router a připojit ho ....) - takže nejpomalejší článek celého systému pak budu já .....
pavelk
Příspěvky: 123
Registrován: 19. 10. 2009, 9:01
Bydliště: Novohradske hory

30. 11. 2012, 11:14

R - stick píše:
kutil_tim píše:>>- startuje to opravdu rychle - u mě necelých 40 sec. :lol: :lol: :lol:
hmmm vylepšení xp jdou za kolem 30sec
proč potřebuješ w8 ??
Ten upgrade je hlavně z důvodu zrychlení celého systému a lepší práce. Ono totiž ne každý na compu honí CAD, CAM a Mach3 - ale třeba taky databázové aplikace, návrhy webových stránek a spousta dalších věcí. XP A Visty jsou v důsledku spousty upgradů a záplat tak zahnojené, že se na nich nedá smysluplně dělat - a trávit celé dny nějakým optimalizacema a zrychlováním aby se mi soubor v konečném výsledku otevírel místo minuty 51 sec - na to se opravdu můžu ******. Schválně si zkus pod XP otevřít SQL souhor, který má 120 MB - bude ti to trvat skoro 2 minuty a usmažíš procesor .... pokud se ti to nekousne .....

Další důvod je minimální starost o funkci systému - já prostě potřebuji normálně pracovat a ne se hrabat v něčem a furt něco nastavovat a vylepšovat aby to jelo rychleji. Na to prostě nemám čas.

Co se týče rychlosti, tak W8 splnily mé očekávání, a dokonce je i předčily. To startování systému, kterému ses smál mi nyní trvá celých 8 sec - vyměnil jsem disk a dal jsem místo něj SSD (původní nyní slouží jako druhý datový disk). Ve spojení s W8 mi veškeré aplikace chodí doslova jako blesk - momentálně mě nejvíc zdržuje načítání dat z internetu - ale i to budu mít za 2 měsíce vyřešeno (k baráku mám natažený optickyý kabel - jen ještě pořídit router a připojit ho ....) - takže nejpomalejší článek celého systému pak budu já .....
ja jsem z podobnych duvodu pred casem presel na W7 64bit. jedu normalne 2 databazovy servery, 2-4 vyvojovy prostredi, prohlizece atd. na pracovnim notebooku mam 12 GB pameti, 4 jadra a novy SSD disk. v tehle kombinaci to konecne zacalo slapat, jak jsem si kdysi predstavoval od 2-jadrovych procesoru. paradoxne nejvetsi zrout pameti je firefox :roll:
yaqwsx
Příspěvky: 137
Registrován: 9. 9. 2011, 1:12

30. 11. 2012, 1:52

To kutil_tim: Pokud nepotřebuješ provozovat něco ve stylu Machu a podobných programů, tak od Windows XP (resp. Vist) udělaly windowsy ohromný skok v produktivitě práce. Upgrade samozřejmě myslím s novým PC. Neříkám utíkejte rychle do obchodu koupit nové winy. Přijde mi, že spousta lidí by na tomto fóru si nejradši koupila nové PC a chtěla do něj Windows XP.
Jsem člověk, který PC používá v podstatě denně, systém používám ke spoustě rozličných věcí - od vývoje aplikací přes střih videa až k provádění různých simulací atd. Ve Windows 7 je konečně slušně propracovaný systém práce na více monitorech, užitečná jsou gesta k automatické změně oken, nabídka start, kde lze konečně vyhledávat a v neposlední řadě jsou to změny v API, které mi jako vývojáří (často hodně speciálních aplikací) ulehčují život.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22422
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2012, 9:23

no ja jedu uz nejakej ten rok na linuxu a rozhodne nemam tyhle problemy
btw to metro jak jsem koukal je okopceny unity z ubuntu linuxu ktery tu uz je taky nejakej ten patek
vlastne ty windowsy uz par let kopcej ty lepsi veci z linuxu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2012, 9:27

Microsoft miluje open source :wink:
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2012, 9:57

robokop píše:no ja jedu uz nejakej ten rok na linuxu a rozhodne nemam tyhle problemy
btw to metro jak jsem koukal je okopceny unity z ubuntu linuxu ktery tu uz je taky nejakej ten patek
vlastne ty windowsy uz par let kopcej ty lepsi veci z linuxu
No upřímně, U12.10 je snad ještě větší průser než W8. Už jsem downgradoval oba notebooky doma, které jsem předtím upgradoval.
SABLE-2015
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22422
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 12. 2012, 6:40

kdyz se ti nelibi gui tak nemusis downgradovat, od toho pouzivas linux
prepnes gui
zaeditujes config a mas to
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22422
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 12. 2012, 10:37

jo tak ten posledni vtipek docela sedi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní software“