stavba routru na kousáná do dřeva

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

8. 1. 2017, 9:21

piskoteek píše:Víš co, já stavím mašiny stylem +-2000 měsíc max. ,pak je to o tom zda máš vůli ....
Přirovnal bych to k chození do posilovny , Arnoldem se nestanš za měsíc ,
to je celoživotní dílo a "pokažené kolečka v hlavě"
Podle mě je blbost na začátek třeba kupovat vřeteno , když ho vlastně osadis až na konec.
Ten velkej obnos investuju do konstrukce a až to bude kresit tužkou kolečka, rozhodnu se pro vřeteno((Atlas/Číňan).
A kdybys na neho neměl ,tak na tu třešničku ty korunky každý vykouzli
Ano naprosto přesně stejně to mám také , včetně PC-těm dokonce klesá cena ...
A nyní zlí jazykové vědí proč stavím stroj tak dlouho :lol:
:D :P
https://t.me/pump_upp
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

8. 1. 2017, 9:41

Ještě jde o jednu věc, zda ten stroj potřebuješ a na něm něco dělat, nebo o tom jenom teoreticky mluvit. Pokud jenom mluvit,
tak se nikdy nedoděláš, proto, že tě nic netlačí a nežene dál to dodělat a tím pádem zůstáváš pouze v té úrovni teoriích.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

8. 1. 2017, 9:48

pane Pavka nechte si své reakce na mne ,
máte u mne padáka :mrgreen:
tohle už je u Vás obsese stále se do mne navážet
https://t.me/pump_upp
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2017, 9:56

Je pravda,že já to chci vždy do vánoc stihnout :lol: ,někdy se teda nezadari, ale celej život skládat něco,tak to ani já bych neměl pevný nervy. :roll:
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

8. 1. 2017, 10:02

To je myšleno obecně, ne konkrétně na Vás. Pokud je tam, ale v něčem shoda, tak za to nemohu. Pouze jsem reagoval na příspěvek. Nikoho jsem necitoval. Tak si to neberte osobně.
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

8. 1. 2017, 10:07

pavlaxy píše:pane Pavka nechte si své reakce na mne ,
máte u mne padáka :mrgreen:
tohle už je u Vás obsese stále se do mne navážet
Pokud máte z mých příspěvků špatný pocit, tak si mé příspěvky vypněte.
Co není poučné pro Vás, bude poučné pro druhé.
djpaul
Příspěvky: 49
Registrován: 7. 10. 2012, 6:11
Bydliště: Zlín

8. 1. 2017, 10:37

Výhoda stavby je že nejdeš do obchodu a nevysolíš 300k naráz ale mizí to postupně,, takže to tolik nebolí :D ale 30 až 40tisíc,, to mi vykouzlilo velký úsměv,, schválně jsem spočítal schované účty a to jsem opravdu šetřil a shaněl kde to šlo.. Dostal jsem se asi na 110k. A to jsem si toho spoustu udělal v práci. Jinak k těm šroubům: určitě dej dva, u takovýho portálu s jedním šroubem zaplačeš,, (pravý úhel nikdy neuděláš) ale udělej to jinak, zatim ty šrouby nekupuj,, konstrukci postav at maš možnost obojího a až ti ten portál bude svévolně jezdit na linearech tak ho zkus zkroutit,, a budeš mít jasno..
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

8. 1. 2017, 10:49

robokop píše:jj
nepatri to nakladu na stroj
vetsinou je to univerzalne pouzitelne
ale reagoval jsem spis na tech 30 000 na zacatku aby ses pak nedivil
Promiň Filipe, ale u mne to tedy moc univerzálně použitelné není. Svěráky cca za 30k bych byl prase s tím dělat něco jiného než na frézování (ale asi to bude tím, že jsem hovado, které používá broušené nástrojařské svěráky pro uchytávání obrobků na frézce) na vrtačku jsou jiné a YORK na frézku snad nikdo upínat nebude. Horní upínače od Haberkornu za cca 26k plus příslušenství za dalších 10k, taky nikde jinde nepoužiji. Matice do T drážek a upínky jsou taky jinde neuplatnitelné cca 2,5k (snad jako zarážka dveří, nebo okna). Kleštiny taky nelze použít nikde jinde, sada na ER16 stojí 2k. A to nemluvím o tom, že spoustu přípravků jsem si dělal sám jako jednoúčeláky.
Nástroje jsou kapitola sama pro sebe, protože pokud nebude chtít kupovat pouze z Alíka, ebay, fóra, nebo neposhání po burzách (než nám je Hrabiš zruší), tak v tom taky pár tisíc utopí. Nemluve o tom, že pokud bude chtít závitovat, tak slušnější nástroj taky stojí kolem 3k.
Časem třeba přijde na to že potřebuje vyfoukávat špony, dalších minimálně 1k, plus kompresor (ale ten je zase použitelnej v dílně na spoustu dalších věcí).
Tudíž jediné co mi přijde univerzálně použitelné v dílně je posuvka, mikrometr, sady měrek a ještě tak hodinky se stojánkem. Případně vysavač, tedy vysavač dílenský, nebo vyřazený domácí bezsáčkový.

Prostě jak jsi to psal již výše, tak to co člověk vrazí do stroje, tak +/- vrazí do přípravků a nástrojů. Pokud tedy nestaví jednoúčelák, kde udělá první investici do příslušenství a pak už jen kupuje nové nástroje, za ty zničené, nebo opotřebené.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
djpaul
Příspěvky: 49
Registrován: 7. 10. 2012, 6:11
Bydliště: Zlín

8. 1. 2017, 11:41

Než se tady zase rozpoutá nějaká divoká debata: pán tady staví router na dřevo,, takže zavity atak podobně určitě řezat nebude,, broušené svěráky taky asi nevyužije, možná spíš pár vrutů,, těžko říct jestli bude mít stůl s T drážkama.. A už vubec se nebudem bavit o mikrometrech a spárovkách,,, tohle forum ma lidem pomoct při stavbě stroje,, a tenhle příspěvek pro mě naprosto postrádá jakýkoli význam.. :roll: samozřejmé je akorát to že pokud má v plánu na tom někdy něco vydělat tak to pujde zase do vybavení.. a to všichni známe,, s "holým" strojem nikdo nic nevyrobí
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10131
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2017, 11:50

4rest píše: Prostě jak jsi to psal již výše, tak to co člověk vrazí do stroje, tak +/- vrazí do přípravků a nástrojů.
Někdy i víc záleží na druhu výroby. :(
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
djpaul
Příspěvky: 49
Registrován: 7. 10. 2012, 6:11
Bydliště: Zlín

9. 1. 2017, 12:05

Ano, záleží co se bude vyrábět,, samozřejmě chodit pro frezy do obi je slepá ulička :idea: ale čímdál víc se tohle tema vzdaluje stavbě stroje jako takového.. I další lidé to tu pak budou pročítat a tohle tema zatím končí na slovíčkaření..
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

9. 1. 2017, 12:50

djpaul píše:Než se tady zase rozpoutá nějaká divoká debata: pán tady staví router na dřevo,, takže zavity atak podobně určitě řezat nebude,, broušené svěráky taky asi nevyužije, možná spíš pár vrutů,, těžko říct jestli bude mít stůl s T drážkama.. A už vubec se nebudem bavit o mikrometrech a spárovkách,,, tohle forum ma lidem pomoct při stavbě stroje,, a tenhle příspěvek pro mě naprosto postrádá jakýkoli význam.. :roll: samozřejmé je akorát to že pokud má v plánu na tom někdy něco vydělat tak to pujde zase do vybavení.. a to všichni známe,, s "holým" strojem nikdo nic nevyrobí
Já jsem si původně taky myslel, že na frézku do práce koupím sadu upínek, pár nástrojů a vystačí mi to.

Jen aby to nedopadlo jako u známého v Turnově, který si také původně kupoval stroj "jen" na frézování dřeva a modelů pro slévárnu. Tudíž překližka se závitovými vložkami a pár fréz. Pak přišel na to, že by byl potřeba svěrák, protože když občas vyrábí něco z nějakého dražšího dřeva, tak nejde jen někam vyvrtat díru a přitáhnout šroubem, no a už kupoval svěráky, sice ne broušené, ale že jich potřebuje trochu více, protože jednou dělá nějaký obrázek do Mahagonu a podruhé upravuje pažbu z tureckého ořechu apod. Do začátku tvrdil, že si vystačí s nástroji jako na ruční frézku, ale po pár týdnech pochopil, že to co prodává Jiránek je pro hobíky a bude muset přitlačit. Bum a jedna fréza stojí to co základní sada. Ty levnější totiž nechávaly ošklivé otřepy u měkčích dřev (smrk, lípa). Teď těch rádiusek má asi padesát vypouklých a třicet vydutých. Pak spoustu tvarovek, drážkovacích kotoučovacích atd. Bum a je v tom za cca 200k jen na nástrojích, což vzhledem k faktu že za ten čínský router dal 250k je +/- cena stroje. Teď před Vánocemi, se rozhodl že synovi vyrobí veškeré hračky sám. Manželka postahovala z netu co by se mu mohlo líbit a dotyčný s hrůzou zjistil, že spousta jich je se závitem, tak kupoval závitovací frézu.

Nejlepší na tom je, že se jedná o nábytkáře, který bral frézovaní modelů pro slévárnu jen jako šolich v době krize. Teď na daném routeru vyrábí polotovary na některé věci, když dělá lepší nábytek. Nejrůznější lístečky, větvičky, tvářičky andělíčů apod. Dost vážně už skoro dva roky uvažuje o druhé, jen loni přestavoval dílnu. Prostě nemůžete vědět co dotyčný na daném stroji bude dělat za deset let. Rkal taky stavěl stroj primárně na dřevo/plasty, pro modely letadel a dnes na něm vesele frézuje hliník. Za drevokousalem za pár let taky třeba někdo přijde, že by třeba šlo na jeho mašince udělat dveře od skříně ala první republika, že mu za to dá třeba desítku, protože k té skříni má citový vztah.

Jinak já osobně jsem si taky myslel, koupím si na frézku základní sadu a s tím udělám spoustu věcí. Teď je to takové, že kdybych koupil takovou tvarovku, tak můžu udělat nové víko na truhličce po prababi. Tahle rádiuska by se hodila na to a tamto a na tadyto, no a už jich mám taky přes 50, ještě že mi některé exotické dotyčný půjčuje. No a to simuluji "truhlaření" občas o víkendech, když je potřeba něco udělat doma.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

9. 1. 2017, 8:02

Teď je to takové, že kdybych koupil takovou tvarovku, tak můžu udělat nové víko na truhličce po prababi
Stačí trochu nepozornosti, udělá cvrnk, a jaká byla. :)
[URL=https://matchnow.life]Super casual Dating[/URL]
djpaul
Příspěvky: 49
Registrován: 7. 10. 2012, 6:11
Bydliště: Zlín

9. 1. 2017, 11:10

Zrovna včera jsem trošku té nepozornosti měl.. :D :D špalek buku za dva tisíce malem v čoudu.. Je samozřejmé že za nějaký rok může mašina sloužit uplně jinak než jaký byl záměr,, taky tu mám krabici s nástroji nikde nic a je v ní asi za 100k ale zatím se soustředme na to co dřevokousal píše.. tohle mu při stavbě moc nepomůže.
Richard_
Příspěvky: 12
Registrován: 11. 11. 2013, 7:58

9. 1. 2017, 11:30

djpaul píše:Zrovna včera jsem trošku té nepozornosti měl.. :D :D špalek buku za dva tisíce malem v čoudu.. Je samozřejmé že za nějaký rok může mašina sloužit uplně jinak než jaký byl záměr,, taky tu mám krabici s nástroji nikde nic a je v ní asi za 100k ale zatím se soustředme na to co dřevokousal píše.. tohle mu při stavbě moc nepomůže.
Omlouvám se za off-topic. Ale špalek buku za dvojku? Nehledáš náhodou nového dodavatele? Poštovné do zlína bych ti dal zdarma.:D
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“